2930

18. březen 2019 07:24

Na umělce přátelská výhra, teď už přijdou mistráky

ČECHIE - Nižbor 6:1 (3:1)

Poslední přípravný zápas (naposledy v rámci jihočeského soustředění prohra s Olešnicí 2:6 - I.B třída) sehráli fotbalisté Čechie s Nižborem na umělé trávě berounské Máchovny.
V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Po akci Žaluda přišel úvodní gól Morsteina a na ten dokázal soupeř bleskurychle odpovědět, takže v 6. min. byl stav nerozhodný 1:1. Následně se Bednář vyznamenal bravurním zákrokem a skórovat tak mohla na opačné straně hřiště znovu Čechie. Průnikovou přihrávku Frydrycha převzal Morstein, naservíroval míč Žaludovi a ten zblízka dorazil - 2:1. Účet prvního poločasu uzavřel Cimpa, který si počkal na snášející se míč a ranou ze 17 m k tyči přidal třetí gól - 3:1.
Druhá půle začala výstavní brejkovou akcí Žaluda, po jehož přihrávce napálil míč do břevna rozběhnutý Morstein! Pouze břevno trefili také Nižborští a to z pokutového kopu o dvě minuty později... V 63. minutě vybídl Frydrych ke skórování Morsteina a ten tentokrát nezaváhal - 4:1. Po dalším Žaludově brejku pálil Morstein těsně nad branku. Tentýž hráč si spravil chuť už za chvíli, když střelou po zemi proměnil Vlčkovu přihrávku a zkompletoval tak svůj hattrick - 5:1. Soupeř s přibývajícími minutami vyklízel pole a jakoby mu docházely síly... I tak se dokázal dvakrát dostat do dobré příležitosti. Tu první Merhout v brance skvěle zneškodnil a následně si poradil i s druhou nařízenou penaltou! Konečnou podobu dal výsledku po Morsteinově asistenci Žalud - 6:1.

Sestava: Bednář (46. Merhout) - Červenka, Cimpa, Krákora, Stárek - Patera (22. P. Pelc), Krob, Frydrych, Vlček - Morstein, Žalud.
Branky: 6., 63. a 70. Morstein, 25. a 85. Žalud, 40. Cimpa.
Rozhodčí: M. Červenka. Diváků: 30.

Teď již čekají na fotbalisty Čechie jarní odvety v okresním přeboru. Tu první měli sehrát v sobotu 23. března v Komárově s místním „B" týmem, ale komárovský klub nečekaně odhlásil své rezervní družstvo ze soutěže !!!