22232425262728
2930

31. březen 2019 20:29

Remíza je na úvod jara výhrou!

Čechie po odstoupení „B" týmu Komárova vstoupila do jarních odvet až v neděli oproti původním plánům s řadou vynucených změn (kromě bratrů Bartošů trenér Rosenbaum nemohl v abecedním pořadí počítat s dalšími hráči - Cihelka (po přestupu z Hýskova stále zraněn), Krob (ještě v disciplinárním trestu), Patera (zranění), Pecha (zranění), Odeesho Yaqo (zranění), Spurný (nemoc), Stárek (nemoc) ... O tom, že Neumětely Čechii již delší dobu „nesedí", svědčila předešlá bilance vzájemných zápasů, kde „Šemíci" ze tří pokusů získali plný počet devíti bodů...
A ve stejném duchu se nesla i většina nedělního zápasu. Už ve 4. min. si za domácí zkoprnělé zadáky zaběhl „hostující rebel" Roman Spousta a nádhernou střelou přelstil bezmocného Bednáře v brance domácích - 0:1. Odpovědí byla akce Merhouta, který za současného stavu „musel" nastoupit v útoku, ale na jeho přihrávku nikdo ze spoluhráčů nedosáhl ... Na opačné straně, naštěstí pro domácí, nedotáhl do úspěšného konce své sólo tváří v tvář Bednářovi  hostující kapitán Šebek, který mířil jen těsně mimo brankovou konstrukci! Po chvilce dopadl stejně i Vávrův trestný kop ... Frydrychův slalom po chvilce zmizel rovněž v zámezí a na řadě tak byli opět hosté. Košťálkova bomba minula branku také o centimetry a hrálo se dál. Domácí ale působili místy bezradně, jednotlivé řady se vzájemně nepodporovaly, nepřesnost byla hlavním atributem jejich marné snahy o vyrovnání, a tak přišel zákonitý trest. Ve 36. minutě ztratil  míč uprostřed hřiště Vlček, proti brance domácích se rozběhlo duo hostujících hráčů a po dorážce se bez sebemenších problémů z druhého zásahu mohl radovat opět Roman Spousta - 0:2.
Domácí příznivci byli na úvod jarní části sice shovívaví, ale po prvním dějství očividně zklamaní ... Když již ve 48 min. zkompletoval R. Spousta po komplikované rozehrávce domácího gólmana s obranou svůj hattrick (0:3), někteří z nich dokonce začali opouštět areál ... Střelec zápasu byl i nadále při chuti a mnoho nescházelo, aby za tři minuty přidal další gól. Marná snaha domácích vyústila průnikem Žaluda do šestnáctky soupeře, ale střela domácího útočníka mířila hodně vysoko i nad ochrannou síť... Když se nic gólového neurodilo ani po tradičních Frydrychových kličkách, nevypadalo to na žádný bodový úspěch... Opak byl ale pravdou! Nejprve ještě mířil vedle v dobré pozici hostující Šebek, po něm dopadl stejně i domácí Krákora a po trestném kopu i Vávra. Domácí zmar trval i nadále a jakkoliv se mohla zdát 73. minuta zápasu naprosto bezvýznamná, právě v ní se zcela jistě zrodil rozhodující moment utkání. Nezodpovědnost a liknavost v defenzivě domácích zachraňoval během tří vteřin dvěma skvělými zákroky proti R. Spoustovi resp. Košťálkovi Bednář, který míč do branky nepustil ... Tím zároveň vykřesal jiskřičku naděje na lepší výsledek. Ta byla ještě žhavější o tři minuty později, kdy byl v pokutovém území faulován Morstein a Žalud nařízený pokutový kop s přehledem proměnil - 1:3. Hosté, zjevně ukolébaní dosavadním vedením, očividně vypadli z tempa a další trest pro ně přišel už záhy ... Za další dvě minuty pro ně totiž přišla další penaltová pohroma. Střídající Pelc se neúnavě u rohového praporku na hranici vyčerpání rval do poslední chvíle o míč, nakonec s ním dokázal proniknout do šestnáctky a naivní faul Laštovičky zastavila píšťalka rozhodčího - pokutový kop! Žalud, tentokrát s velkou dávkou štěstí, skóroval i podruhé - 2:3. A „velké věci" se děly dál ... V 84. minutě doplatili na „klukoviny" nejprve domácí Vávra a po něm i střelec R. Spousta, pro které tak zápas předčasně skončil! Hazard „Šemíků" pokračoval, Čechie naopak vycítila velkou šanci a hra dostala patřičný náboj. Obrovský závar v pokutovém území nakonec přinesl domácím v 87. minutě vyrovnání, když hattrick završil i zblízka dorážející domácí střelec Žalud - 3:3! Tento výsledek byl už v tuto chvíli pro Čechii výhrou, ale domácí chtěli víc! V nastaveném čase málem dokonal senzační obrat nejprve Morstein a po něm zády k brance dorážející Žalud! Tři body chtěli i hosté, jenže ani jim se v koncovce v posledních vteřinách nevedlo...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 6. dubna od 16:30 hodin v Karlštejně. K tomuto zápasu je vypraven autobus (děkujeme V. Hrubému), jehož odjezd je v 15 hodin z návsi. Pojeďte Čechii do areálu v podhradí povzbudit.

Nový Jáchymov - Neumětely 3:3 (0:2).
Rozhodčí: Knotek - P. Vlachopulos, A. Vlachopulos. Branky: Žalud 3 (2x PK). ŽK: Cimpa, Vávra, ČK: 84. Vávra. Diváků: 110.
Sestava: B. Bednář - J. Červenka, R. Vávra, M. Krákora, V. Cimpa, J. Havel - T. Frydrych, M. Vlček (55. P. Pelc), M. Žalud - J. Morstein, Z. Merhout.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach, J. Krob.