2728293031

08. duben 2019 19:56

Bitva pod hradem nakonec nepoznala vítěze

I když Čechie nebyla po matném výkonu s Neumětely ani tentokrát v kompletní sestavě, rozhodně se od ní očekával zlepšený výkon. Ten se sice dostavil, ale bodový zisk byl totožný jako před týdnem...
Již v 5. min. se probil do šestnáctky Karlštejna Havel, ale jeho přihrávka Morsteina zaskočila... Zanedlouho hlavičkoval po Bartošově rohu Cimpa vedle. Hosté měli míč na svých kopačkách mnohem častěji než jejich soupeř, ale stačila chvilka nepozornosti v jejich řadách a úvodní branka utkání tak padla na opačné straně hřiště. Centrovaný míč od postranní čáry hlavičkoval neobsazený Gráz s pomocí levé tyče do sítě - 1:0. Čechie se snažila rychle oplácet, jenže Morsteinova sražená střela nejprve skončila vedle a zakrátko zhatil vyrovnání po závaru v šestnáctce Karlštejna hostům zdvižený rozhodcovský praporek ... Protiútok domácích byl zase zakončen tentokrát nepřesnou hlavičkou Gráze ... Pět minut před koncem poločasu to vypadalo na další slibnou šanci hostů, ale Morstein se dostal v rozhodující chvíli ze střeleckého úhlu. Když Vlčkův trestný kop z 20 m jen těsně minul Humpolíkovu svatyni, hosté odcházeli do kabin k poločasové přestávce hodně zklamaní ...
Hned úvod druhého dějství byl pro Čechii mnohem veselejší. L. Bartoš zasekl na hranici šestnáctky míč, předložil zpětnou přihrávku Červenkovi a jeho mířená střela do levého horního rohu karlštejnské branky byla doslova výstavní - 1:1. Velké věci se děly v 59. minutě, kdy nejprve Vlček trefil bombou tyč (!), aby do otevřené obrany hostí z protiútoku vlétl Klusák, který trefil pro změnu břevno brankové konstrukce! Čechie chtěla zvrátit stav utkání na svoji stranu, ale nebylo jí přáno. Když už se to Morsteinovi po Frydrychově bombě z dorážky povedlo, tentokrát gól neplatil pro zdvižený rozhodcovský praporek na opačné straně hrací plochy ... V 73. minutě pak Vlček nádherně vysunul Morsteina, ale ani tentokrát z toho gól nebyl ... Když branku minula i Frydrychova ostrá levačka, hosté mohli litovat další promarněné dobré palebné pozice ... Ještě lepší střeleckou parketu zařídil Frydrychovi zpětnou přihrávkou střídající Stárek, ale bombu hostujícího kapitána vyrazil pěstmi navrátilec v domácích barvách Humpolík! Potom se míč po Bartošově rohovém kopu snesl na břevno a z dorážky hlavičkoval tísněný Cimpa zblízka nad ... Nic nenasvědčovalo tomu, že by Čechie měla v utkání ztratit více jak dva body, ale přesto měla od 78. min. „nahnáno" ... To se u postranní čáry na polovině hřiště nedohodli Cimpa s Červenkou, brejkové šance se chopil rychlý Zajíc a po zemi zblízka prostřelil Bednáře - 2:1. Deset minut před koncem se neúnavně rval u postranní čáry o míč Morstein, z těžkého úhlu se řítil na branku, jenže neměl žádnou podporu nabíhajících spoluhráčů, a tak musel střílet - míč ale opět trefil pouze tyč! Domácí byli pod tlakem a už to vypadalo, že pod svým hradem tuto fotbalovou bitvu vítězně doválčí, jenže se tak nestalo. V 89. minutě v šestnáctce domácí zadáci při odkopu chybovali a Červenka svým druhým zásahem zajistil zblízka Čechii alespoň remízový bod - 2:2.

Děkujeme V. Hrubému za AUTOBUS !!!

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE na domácím hřišti a to v neděli 14. dubna 2019 od 16:30 hodin, kdy přivítá Broumy. Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné. Přijďte Čechii povzbudit !!!

Karlštejn - Nový Jáchymov 2:2 (1:0).
Rozhodčí: Pánek - Pecka, Pos. Branky: Červenka 2. ŽK: Havel, Krákora. Diváků: 70.
Sestava: B. Bednář - J. Červenka, M. Krákora, V. Cimpa, J. Havel - T. Frydrych, M. Vlček, L. Bartoš, Z. Merhout (68. M. Stárek) - J. Morstein, P. Pelc (23. J. Odeesho Yaqo).
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, L. Spurný, M. Plachý.