22232425262728
2930

14. duben 2019 20:21

Ke koukání fotbal nebyl, i tak se děly věci ...

Po dvou remízách novojáchymovský fanoušek určitě čekal, že Čechie konečně zabere a získá plný bodový zisk ... Nakonec se ale znovu musel spokojit pouze s bodem ... Přestože v utkání padlo celkem deset (!) branek, fotbal jako takový „ke koukání" po většinu zápasu nebyl ...
Již ve 4. min. sice ohrozil Šmejkalovu branku nejprve Vlček a pak po Spurného patičce také Morstein, ale to bylo na dlouho dobu ze strany domácích, bohužel, všechno... Hosté, kteří v této sezóně vyhráli pouze jednou a to 14. října loňského roku s Neumětely, najednou zjistili, že zápas v Novém Jáchymově by pro ně nemusel být zdaleka ztracený ... Již v 9. min. propásl skvělou příležitost ke skórování Štochl, ale domácí toto varování nebrali vážně. A tak za další necelé dvě minuty doslova „foukl" domácím zadákům po pravé straně Jirásek a svůj brejk zakončil i úspěšnou střelou - 0:1. Ani vedoucí branka hostů domácí fotbalisty neprobrala, naopak ... V 15. min. zahrával z 18 m trestný kop broumský kapitán Spousta, který trefil pravou tyč Bednářovy branky a štěstí pro domácí, že následný gól po závaru v jejich šestnáctce nebyl pro ofsajd uznán! Čechie rozhodně nepředváděla žádný oku lahodící fotbal, i tak se ale k ohrožení branky soupeře několikrát dostala. Bomba Spurného našla připraveného Šmejkala v brance, pak po hrubce „exligového padesátníka" Marcela Máchy v broumských službách měl domácí kapitán další příležitost z očí do očí brankáři, ale vítězem byl opět Šmejkal ... Když z trestňáku z 18 m neuspěl proti Šmejkalovi po chvilce ani Krob, na tahu byli znovu stále houževnatí hosté ... Do místy až lajdáckého přístupu domácích hráčů tak po necelé půlhodině hry dokonale zapadl závar před jejich brankou, který vyústil Karáskovou střelou do břevna! Domácím i nadále scházel především pohyb a procento zkažených přihrávek dosahovalo vysokých hodnot ... Výjimkou z doslova mdlé čtvrthodinky v podání Čechie byla až střela Vlčka, která jen těsně minula branku hostí ... Ospalý projev ve hře Čechie nenarušila ani stoprocentní a doslova „zazděná" šance hostů v podání Jiráska se Štochlem ... Logickým vyústěním snahy hostů po vstřelení gólu tak byla 34. minuta, kdy se po rohovém kopu dostal za hranicí šestnáctky k odraženému míči Spousta a výstavní bombou propálil vše před sebou - 0:2. Ani druhý gól v síti nevyburcoval domácí ke zvýšené aktivitě, naopak! Absence pohybu či nabíhání do volných prostorů, pozdní přihrávky - to vše byly atributy ve hře domácích, které domácí příznivci jen stěží chápali ... Mohlo být ještě hůř, kdyby se střídající Zmrzlý minutu před přestávkou v ideální příležitosti neukvapil a neposlal míč vysoko nad Bednářovu branku! Hosté si nakonec situaci ale sami zkomplikovali resp. jejich gólman, který lapil „malou domů" a to znamenalo jediné - nepřímý volný kop. Takřka celá černobílá jedenáctka tak musela na brankovou čáru, Krob z opakovaného pokusu „propálil" a dokázal tak domácí vrátit do utkání - 1:2.
Již úvodní minuty druhé půle naznačovaly poločasovou bouřku v domácí kabině a blesky se rázem začaly snášet i do pokutového území soupeře ... Po luxusním pasu Cimpy ještě Merhout sám proti Šmejkalovi neuspěl, ale vše si už brzy vynahradil. To mu prudký centr ve 49. min. ze strany předložil tentokrát Krob a Merhoutova prudká dorážka s sebou nesla také punc vyrovnání - 2:2. Hosté opláceli spoluprácí Spousty s Jiráskem, ale gól z toho nebyl. Ten padl za pár vteřin a na opačné polovině! Morstein utekl svým strážcům po levé straně, naservíroval prudkou přihrávku Spurnému a Čechie poprvé v utkání vedla - 3:2. Ne však dlouho, přesněji necelou minutu... Zpoza šestnáctky překvapil všechny včetně gólmana Bednáře přízemní střelou k tyči Karásek - 3:3. Přestože se ani pak nehrál žádný „TOP" fotbal, velké věci (!) se děly dál ... V 56. min. Vlček uprostřed hřiště krásně vysunul na zteč Morsteina a ten suverénním způsobem zakončil - 4:3. Pak ale Morstein své sólo z poloviny hřiště gólově nezúročil a trefil pouze Šmejkala. V 66. min. Morstein ukázkově zabojoval ve středu hřiště o míč, v souboji se zadáky Broum byl úspěšný, krásnou přihrávku oplatil Vlčkovi a ten střelou k tyči přidal rozdílovou pojistku - 5:3. Hosté očividně v tu dobu ztráceli půdu pod nohama, jenže domácí poté znovu nepochopitelně zvolnili tempo a tento fakt doslova promrhali ... Spurného lob ještě skončil na břevně, pak ale nedisciplinovanost a nesoustředěnost v domácích řadách připravila domácí Čechii krutou daň ... Deset minut před koncem se díky nedůrazné hře domácích zadáků dostal k odraženému míči znovu nejlepší hráč na hřišti Spousta a z 28 m se trefil opět parádně - 5:4. A aby bylo dílo remízové zkázy dokonáno, přišla pro domácí nepozorná 86. minuta, kdy v závaru před jejich brankou po Máchově přihrávce z brankové čáry uplatnil svůj důraz Jirásek - 5:5. Bomba Vlčka do gólmana zhruba minutu před koncem utkání už byla pro Čechii spíše „labutí písní" ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 20. dubna od 17:00 hodin v Chyňavě. K tomuto zápasu je opět vypraven autobus (děkujeme tak znovu V. Hrubému za podporu), jehož odjezd je v 15:30 hodin z návsi. Pojeďte Čechii opět povzbudit.

Nový Jáchymov - Broumy 5:5 (1:2).
Rozhodčí: Sekerka - Hájek, Chvátal. Branky: Krob, Merhout, Spurný, Morstein, Vlček. ŽK: Spurný. Diváků: 65.
Sestava: B. Bednář - M. Stárek, M. Krákora, V. Cimpa, J. Havel - J. Odeesho Yaqo, L. Spurný, J. Krob, M. Vlček - J. Morstein, Z. Merhout (80. T. Frydrych).
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Pelc, P. Milfait.