22232425262728
2930

28. duben 2019 21:50

Konečně za tři body a zaslouženě

S novicem v sestavě (po přestupu z Hýskova snad již uzdraveným T. Cihelkou), vstupovala Čechie do utkání proti berounskému Cembritu s touhou konečně naplno bodovat. A domácí začali tento duel pěkně zostra. Na začátku 2. minuty totiž posadil Krob rohový kop přímo na hlavu Krákorovi a ten otevřel z hranice malého vápna účet zápasu - 1:0. Rychlá branka ale paradoxně hře nijak zvlášť nepomohla, a to ani na jedné straně... Dlouhé minuty se hrálo „od vápna k vápnu" a míč na svých kopačkách měl častěji spíše Cembrit podporovaný hlučnou enklávou svých příznivců. Až ve 33. minutě fauloval Veselý v šestnáctce právě Cihelku a sudí Špivák nařídil pokutový kop. Role exekutora se ujal Spurný, jenže brankář Grygar jeho střelu k tyči vystihl a také vyrazil! Domácí penaltovou pojistku příznivého stavu odmítli, i tak ale měli další příležitosti. Za tři minuty zabojoval o míč Vlček, naservíroval jej Paterovi, tomu ale střela z 18 m vůbec nesedla... Paterův centr od postranní čáry už měl mnohem lepší parametry, jenže tentokrát šanci pro změnu promarnil hluboko uvnitř šestnáctky hlavičkující Frydrych. Těsně před přestávkou pak postupovali „dva na jednoho" Morstein s Frydrychem, ale radost jim nakonec nedopřál pozorný Grygar.
V úvodních minutách druhé půle nejprve po Vlčkově rohu prodlužoval míč hlavou vedle branky Morstein, aby stejný hráč zakrátko nadvakrát ztroskotal na Grygarovi... Naštěstí pro domácí se míč vzápětí odrazil k Cihelkovi a ten již poslal tečovanou střelu do branky hostů - 2:0. Morstein se prosadil za dalších 8 minut, kdy nadvakrát procpal míč do hostující branky - 3:0. Berounští po změně stran vypadli z tempa a i nadále byli v útoku prakticky bezzubí. Davidův gól nebyl pro ofsajd uznán, střídající hráč hostů pak pálil z 18 m vedle. To bylo ale ze strany Cembritu na dlouhé minuty prakticky vše. Pro ofsajd neplatila ani branka Cimpy na opačné straně. Domácí gólman Merhout příliš práce neměl, o to více se cení jeho zákrok, kdy z očí do očí vyrazil tutovku Hamplovi a s dorážkou téhož hráče si už nemusel dělat starosti, protože mířila hodně mimo... Berounský zmar pak už jen podtrhla nešťastná vlastní branka střídajícího Schýbala - 4:0! V tu dobu bylo více než jasné, že si Čechie konečně dokráčí pro první jarní tři mistrovské body. Poté ještě bombu Stárka likvidoval gólman Grygar, stejně jako Frydrychova střelu, Vlčkův pokus mířil pro změnu těsně nad branku ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 4. května od 17:00 hodin v Drozdově. Přijeďte Čechii opět povzbudit.

Nový Jáchymov - Cembrit 4:0 (1:0).
Rozhodčí: Špivák - Marx, A. Vlachopulos. Branky: Krákora, T. Cihelka, Morstein, vlastní. ŽK: Krákora. Diváků: 150.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora (77. M. Stárek), L. Spurný, J. Havel - L. Patera (46. J. Červenka), T. Cihelka (55. M. Žalud, 84. V. Cimpa), J. Krob, M. Vlček -  J. Morstein, T. Frydrych.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, P. Milfait, J. Vlach.