2930

05. květen 2019 18:59

Podruhé za sebou s čistým štítem, Morstein s hattrickem

Bez jediného náhradníka, ve studeném a sychravém počasí se Čechie na hřišti v Drozdově prezentovala velmi dobrým výkonem a po zásluze byla odměněna ziskem tří bodů.
Hosté zachytili úvodní nápor domácích a podporováni pozorným Merhoutem v brance položili základ k úspěchu již v prvním poločasu náročného utkání. Drozdov se jen marně snažil dobývat novojáchymovské území a Čechie trpělivě vyčkávala na svoji šanci... Dočkala se ve 25. min. po chybě domácích zadáků. To putoval míč po ose Krob - Frydrych na Morsteina, který vylákal gólmana Krafka a střelou z 10 m od levé tyče otevřel účet zápasu - 0:1. Čechie mohla přidat brzy i další góly. Po akci Morsteina s Krobem ale spálil zblízka střelou vedle branky tutovku Frydrych! Pak se odhodlal k velkému sólu z půlící čáry přes čtyři protihráče Havel a scházelo mu v zakončení také málo... Krákorovu dalekonosnou střelu Krafek zlikvidoval, na opačné straně se zaskvěl Merhout po šanci V. Vodičky, která skončila jen rohovým kopem domácích. Po něm mířil hlavou nad branku Voráček a hosté se tak do kabin mohli jít ohřát i s jednobrankovým náskokem...
Začátek druhého dějství vyšel Čechii výborně. Nejprve Krafek ještě zlikvidoval slibnou příležitost Červenkovi, další chybu domácích zadáků při odkopu už ale nemilosrdně ztrestal ve 47. min. svým druhým gólem Morstein - 0:2. Když za další dvě minuty zasprintoval z půlící čáry s míčem do odkryté obrany soupeře a pak zpoza hranice šestnáctky i přesně k tyči vypálil Frydrych, bylo domácím ještě hůř - 0:3. Čechie mohla i přes nevlídné počasí hrát za hohoto stavu uvolněně, a tak to na hrací ploše do konce zápasu i vypadalo. O chvíli později už Krafek Frydrychovi jeho další střelu lapil, ale kapituloval hned z další akce. To Krob v 58. min. ideálně vysunul Morsteina a ten přízemní střelou zkompletoval svůj hattrick - 0:4. Domácí působili po změně stran hodně bezradným dojmem, a tak měla Čechie i v následujících minutách políčeno „na bůra". Trestný kop Krobovi Krafek vyrazil, poté Morstein z velké dálky jen těsně minul opuštěnou drozdovskou branku, aby Krob chvíli poté z dobré palebné pozice na hranici šestnáctky poslal svoji bombu metr nad břevno... Čechie tak sobotnímu soupeři oplatila říjnovou domácí porážku i s úroky a co víc, podruhé za sebou udržela i čisté konto!.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE na domácím hřišti a to v neděli 12. května 2019 od 17:00 hodin, kdy přivítá Trubín. Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné. Přijďte Čechii povzbudit !!!

Drozdov - Nový Jáchymov 0:4 (0:1).
Branky: Morstein 3, Frydrych. Rozhodčí: Knotek - Sekerka, Franc. ŽK: Krob. Diváků: 35.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora, L. Spurný, M. Stárek, J. Havel - J. Červenka, T. Frydrych, V. Cimpa, J. Krob - J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Pelc, P. Milfait.