22232425262728
2930

13. květen 2019 07:02

Trubín si do Nového Jáchymova přijel pro pohodlnou výhru

Čechie nastoupila do nedělního zápasu nekompletní a s vědomím, že za další tři dny (středa - 15.5. - 17 hodin) vycestuje do Trubína k pohárovému semifinále ...
Soupeř byl od úvodních minut pohyblivější a Merhout se rozhodně nenudil. Byl však pozorný a dlouhé minuty z branky pouze sledoval marnou snahu svých spoluhráčů dostat se na dostřel trubínské branky... První příležitost měl z 18 m z trestňáku Krob, ale napálil pouze bránící zeď soupeře. Poté Červenkův centr prodloužil hlavou do sítě Vlček, bohužel pro domácí ale gól pro ofsajd neplatil... Další trestný kop zahrával hostující R. Klička, ale na Merhouta si nepřišel. Skvělý zákrok však vytáhl především na opačné straně gólman Hejcman po půlhodině hry, kdy vyškrábl ze šibenice Krobovu střelu! Přestože byl Trubín fotbalovější, vedení v zápase se nakonec přece jen ujala Čechie. Po Krobově centru se v malém vápně dobře zorientoval Vlček a hlavou vstřelil gól, který už platil - 1:0. Vyrovnání přišlo za necelých pět minut, kdy Trubínští vykombinovali akci ze své poloviny až do malého vápna domácích a Vokáč pohodlně dorazil míč za brankovou čáru - 1:1. V posledních vteřinách prvního poločasu mohl z ideální palebné pozice na hranici šestnáctky potrestat faul Čechie opět Klička, ale rána mu vůbec nesedla...
Druhý poločas už hrálo na hrací ploše fotbal pouze jedno z mužstev - Trubín. V úvodních minutách druhého dějství se po brejku prosadil neobsazený Brodan - 1:2. Čechie byla při absenci Morsteina směrem dopředu až příliš bezzubá, při vysokých míčích pak zase markantně scházela domácím prostorová orientace a hra hlavou v podání Cimpy... Soupeř tak vcelku pohodlně kontroloval hru a naštěstí pro domácí spálil poměrně velké množství svých šancí, jednou pomohla Merhoutovi tyč, pak zase břevno... Čechie se ozvala pouze po pasu Spurného, po němž se v šestnáctce uvolnil Krob, ale z úhlu nastřelil jen připraveného Hejcmana. Po hodině hry nejprve zazdil velkou šanci Rajtr, hosté ale brzy své vedení i tak navýšili. U rohového praporku nešťastně chyboval Havel, Blaha se zmocnil míče, postupoval směrem k brance a z těžkého úhlu skóroval - 1:3. Naděje domácích na bodový zisk tak při jejich současném herním projevu klesla na minimum, přestože soupeř hrál již bez vyloučeného Nováka. Definitivně pak zhasla deset minut před koncem, kdy se prosadil pohodlně skórující, opět neobsazený, střídající mladíček Michal Porsch - 1:4.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 19. května od 17:00 hodin v Berouně Na Ostrově (dohoda se soupeřem). Přijeďte Čechii opět povzbudit.

Nový Jáchymov - Trubín 1:4 (1:1).
Branka: Vlček. Rozhodčí: Červenka - J. Špicl, Závora. ŽK: Spurný, Stárek, Krákora, Pecha. Diváků: 70.
Sestava: Z. Merhout - M. Stárek, M. Krákora, L. Spurný, R. Vávra, J. Havel -  J. Červenka (72. L. Patera), J. Krob, T. Frydrych, J. Odeesho Yaqo - M. Vlček (51. K. Pecha).
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait, P. Krupa.

e-mail: p.milfait@atlas.cz