22232425262728
2930

26. květen 2019 22:11

Nic víc, nic míň - pohodový zápas a povinné tři body

Dlouho nehrála Čechie tak „pohodový" zápas... Soupeř přijel do Nového Jáchymova ve slátané sestavě a bez náhradníků, po odstoupení jednoho z hráčů navíc dohrával prakticky celé utkání s deseti borci...
Čechie se za dané situace až příliš dlouho rozkoukávala a první gól zaznamenala až v 16. minutě. To Morstein obral v šestnáctce o míč Eichenmanna, předložil přihrávku Krobovi a jeho střela pod břevno ze 14 m byla gólová - 1:0. Již tradiční jarní laxnost v defenzívě Čechie ale přinesla soupeři poměrně brzy vyrovnání. Z 16 m se trefil Kučera - 1:1. Domácí naštěstí přidali a vytvářeli si gólové šance, i když jich řadu neproměnili... Po Vlčkově centru mířil hlavou vedle Cimpa, svůj slalom zakončoval Frydrych levačkou a donutil k dobrému zásahu brankáře Čermáka, který míč vytěsnil na roh. Ten zahrál milimetrově Krob a nabíhající Cimpa opět potvrdil pověst skvělého hlavičkáře - 2:1. Těsně před přestávkou měl dvě dobré příležitosti Morstein. Nejprve po narážečkách s Krobem a pohotovém „bodlu" trefil tyč, za pár vteřin z úhlu pak jen nastřelil pozorného Čermáka.
Druhý poločas byl pro novojáchymovské doslova „pouťákem"... Ve 48. min. vysunul přihrávkou mezi beky Vlček Pateru a ten nedal gólmanovi hostí sebemenší šanci - 3:1. Za dvě minuty spálil tutovku na malém vápně ve skluzu Morstein, ale Čechie nemusela smutnit. Po následném rohovém kopu Kroba Čechie opět navýšila vedení. O přízemní přihrávku si řekl nabíhající Frydrych a z hranice šestnáctky byl také on neomylný - 4:1. Následovalo několik závarů před stašovskou brankou, kde soupeř, mnohdy s notnou dávkou štěstí, přestál další gólové pohromy, aby opět kapituloval až v 73. minutě. Trestný kop Kroba z 20 metrů byl z kategorie výstavních - 5:1. Za další dvě minuty pak Krob dlouhým pasem oslovil rozběhnutého střídajícího Havla, ten po sprintu následně předložil parádní přihrávku do malého vápna soupeře a Frydrych zblízka neměl sebemenší problém se skórováním - 6:1. Ač v oslabení, soupeři se i tak podařilo ještě jednou skórovat. V 82. min. neudržel centrovaný míč Merhout a Vojtík z 12 m nasměroval střelu pod břevno - 6:2. Už za minutu ale Čechie oplácela také gólovou mincí. Červenkův centr uklidil do sítě hlavou Morstein - 7:2. Zápas se pak dohrával už jen z povinnosti, ostatně jako prakticky celý druhý poločas...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 1. června od 17:00 hodin v Tlustici. Přijeďte Čechii opět povzbudit.

Nový Jáchymov - Stašov 7:2 (2:1).
Branky: Krob 2, Frydrych 2, Cimpa, Patera, Morstein. Rozhodčí: Červenka - A. Vlachopulos, Veverka. ŽK: Krob. Diváků: 60.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora (69. J. Havel), L. Spurný, J. Červenka -  L. Patera, J. Krob, V. Cimpa, T. Frydrych, - M. Vlček, J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait.