22232425262728
2930

02. červen 2019 21:16

Křemenova vítězná premiéra podpořena hattrickem Frydrycha

Slátaná sestava, jinak nelze nazvat pohled do zápisu o utkání Čechie v Tlustici... Při absenci obou gólmanů se poprvé mezi tyče postavil narychlo zaregistrovaný Křemen, který si při své premiéře vedl velice dobře. Totéž lze říci také o Jouklovi, který naposledy nastoupil v září loňského roku v pohárovém utkání na Tetíně ...
Čechie však paradoxně sehrála jeden z nejlepších zápasů na jaře a odměnou za bojovný a houževnatý výkon jí byl na hřišti postupujícího celku zisk tří mistrovských bodů ...
Začátek utkání ale vůbec neodpovídal tomu, že by hosté mohli v Tlustici jakkoliv bodovat. Už na začátku 3. minuty se zblízka prosadil Bláha a domácí vedli - 1:0. Inkasovaný gól ale domácí borce spíše zabrzdil, hosté hru vyrovnali a šli za vyrovnáním. To na sebe nenechalo dlouho čekat.  V 9. minutě byl na hranici šestnáctky faulován Frydrych a sám také nařízený trestný kop nádherně proměnil - 1:1. Dlouhé minuty se hrálo na obou stranách bez šancí, až ve 33. minutě skvěle zasáhl Křemen proti Badarauovi. Na opačné straně doslova motal ve 42. minutě s obranou domácích Morstein, jenže Cimpa jeho přihrávku gólově nezužitkoval. S chutí hrál především Frydrych a po gólu volala hlavně jeho rána z voleje po centru Morsteina od postranní čáry. Sklenář v brance domácích ale výtečně zasáhl... V poslední minutě naopak Frydrych vyhlavičkoval z vlastní brankové čáry míč do bezpečí a před odchodem do kabin udržel nerozhodný stav.
V začátku druhého dějství nejprve Badarau našel připravenou náruč hostujícího brankáře, poté zase Jan Ungr nevídanou bombou z 28 m prověřil tvrdé Křemenovy pěsti... Hosté po změně stran přečkali úvodní nápor domácích a naopak začali myslet také na útok. V 58. minutě Stárek vybojoval míč na polovině hřiště, poslal přesný pas Morsteinovi, který vyhrál sprinterský souboj s domácím kapitánem Ungrem, zasekl míč i brankáři a mazácky zavěsil - 1:2. Obávaný tlustický střelec Ungr si přichystal i další projektily, jenže gól mu zkrátka v sobotu nebyl souzen... V 67. minutě Křemen vytlačil jeho další dělovku nad břevno! Neujaly se ani další dva trestné kopy tohoto hráče a na řadě tak byla opět Čechie. Frydrych s Morsteinem předvedli v 78. minutě parádní „ťukes", na jehož konci byla přesná střela k tyči  prvně jmenovaného - 1:3. Pro mnohé překvapivý stav byl podpořen za necelých pět minut dalším gólem. Havlův „dloubák přes beky" z půlící čáry byl motivujícím faktorem pro Frydrycha, který své sólo proti brankáři dotáhl až do konce a střelou po zemi se trefil přesně k tyči - 1:4. Pět minut před koncem už stačil Lenkvík střelou zpoza šestnáctky přes obranný val hostů pouze korigovat na konečných 2:4.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE opět na hřišti soupeře a to v sobotu 8. června 2019 od 17:00 hodin, kdy vycestuje do Žebráku. Přijeďte Čechii povzbudit !!!

Tlustice - Nový Jáchymov 2:4 (1:1).
Branky: Frydrych 3, Morstein. Rozhodčí: Pánek - Pecka, Pos. ŽK: Morstein. Diváků: 60.
Sestava: J. Křemen - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora, L. Spurný, J. Havel - M. Stárek, T. Frydrych, V. Cimpa, J. Červenka - J. Morstein, M. Joukl (88. M. Plachý).
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait, P. Krupa, M. Pelc.