22232425262728
2930

10. červen 2019 16:47

Už, už to vypadalo na tři body, nakonec Čechie veze jeden

Utkání v Žebráku mělo zpočátku stejný scénář jako zápas v Tlustici před týdnem. Než se hosté na hřišti pořádně rozkoukali, už prohrávali! Na začátku 3. minuty dostal výhodu trestného kopu z 18 m domácí Žalud, který překonal Merhouta, když míč putoval od břevna do sítě - 1:0. Čechie se prvních dvacet minut na hrací ploše doslova hledala, zatímco mladý naběhaný domácí tým mohl hrát s chutí, vytvářel si šance, jednou trefil dokonce tyč ... Hosté se vážněji ozvali až ve 27. minutě, kdy Frydrych vysunul Morsteina, ale toho skvěle vychytal brankář Filipovský. Pak měl dva střelecké pokusy Vávra, jenže oba skončily nad břevnem žebrácké branky. Pozornost domácího gólmana vyzkoušel poté, co se otřepal po dvou ostrých zákrocích soupeře, Frydrych. V poslední minutě první půle se z úhlu prodíral před branku Morstein, ale míč mířil nakonec mimo tyče.
Po změně stran zahrozili jako první znovu domácí, když bombu Vokáče likvidoval Merhout. Odpovědí byla jedovatá střela Morsteina po přihrávce Frydrycha, ale střelec Čechie stále na gól čekal ... Dočkal se však poměrně brzy, přesněji v 55. minutě. To Vlček krásně našel centrem právě Morsteina a ten gólmana Spartaku šikovně přehodil - 1:1. Velké štěstí stálo při Čechii v 59. minutě, když míč prolétl napříč celou šestnáctkou a domácí Kuška stojící u levé tyče byl natolik překvapen, že jej hlavou prodloužil nesprávným směrem a pouze mimo! Domácí brankář pak vyškrábl s problémy nenápadnou střelu Vávry, ale kapituloval o dvě minuty později. To o míč ukázkově zabojoval do defenzívy se vracející kapitán Spurný, zbavil se protihráče, našel přihrávkou Vávru, který uviděl dobře postaveného Morsteina, jehož střela po zemi k levé tyči byla parádní a hlavně gólová - 1:2. Pojistku tomuto stavu mohl přidat po centru Odeesho Yaqo opět Morstein, ale novojáchymovský střelec tentokrát míč netrefil ... Pak se Morstein znovu připomněl bombou z 18 m, jenže ta mířila těsně nad! Čechie poté přišla o tvůrce hry Frydrycha, který tentokrát doplatil na přehnanou tvrdost soupeře už doopravdy a hrací plochu opouštěl na nosítkách ... Když už to vypadalo, že bude Čechie po Tlustici loupit body také v Žebráku, přišlo vyrovnání agresivního a stále „hecovaného" soupeře. Hosté se odpískání faulu na Havla ve středu hrací plochy nedočkali a jejich vteřinový výpadek soupeř využil. Tři minuty před koncem zařídil remízu 2:2 domácí Herejt.

Své poslední mistrovské utkání v sezóně 2018 / 2019 sehraje ČECHIE na domácím hřišti po dohodě se soupeřem již v sobotu 15. června dopoledne a to od 10:15 hodin, kdy přivítá hráče z Březové. Přijďte Čechii opět povzbudit !!! Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Žebrák - Nový Jáchymov 2:2 (1:0).
Branky: Morstein 2. Rozhodčí: Špivák - Marx, Chvátal. ŽK: Červenka. Diváků: 100.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora, L. Spurný, J. Havel - J. Červenka, T. Frydrych (76. M. Stárek), V. Cimpa (46. M. Joukl), R. Vávra, M. Vlček - J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait.