22232425262728
2930

16. červen 2019 20:54

Dobojováno po velkém obratu ... !!!

Potřetí za sebou začátek jak z nejčernějšího snu ... Přestože se oba soupeři před časem kvůli „žízni" domluvili, že zápas sehrají již v sobotu dopoledne, oba lepili sestavu na poslední chvíli. Březová, která nastoupila do utkání pouze s deseti borci, ale stačila v oslabení během pěti (!) minut dvakrát skórovat a těsně po doplnění počtu ve dvacáté minutě skórovala dokonce potřetí!
Již na začátku 3. minuty neudržel Křemen střelu Spousty a na hraně ofsajdu dorážející Míčka pohodlně skóroval - 0:1. Za necelou minutu sice Havel trefil levou tyč Košťálkovy klece, ale vzápětí udeřilo opět na opačné straně. Za obránce si chytře zaběhl Míčka a své sólo suverénně na konci s kličkou brankáři i zakončil - 0:2. Domácí se poté herně probrali, ale s koncovkou a přihrávkou ve finální fázi na tom byli opravdu prachbídně ... Frydrychův trestný kop z hranice šestnáctky byl sražen na roh, problémy neměl Košťálek ani se střelou Vávry. Střídání v domácí brance přišlo po střele Spousty, která skončila v síti - 0:3. Soupeř tak, shrnuto-podtrženo, gólově potrestal každý svůj krátký pobyt na polovině soupeře! Čechie měla znatelnou územní převahu, jenže ta jí doposud nebyla nic platná... Merhout v brance pak zachránil od ještě větší pohromy své spoluhráče, když tváří v tvář vychytal Pavlíka. Až v závěru první půle se domácí dočkali. Ve 37. minutě utekl po levé straně Morstein, obehrál i gólmana soupeře a z úhlu skóroval - 1:3. Za čtyři minuty se pak stejný hráč přízemní střelou postaral o to, že do kabin se odcházelo sice za nepříznivého stavu, ale už jen o gól - 2:3.
Druhé dějství se pak hrálo zcela v režii domácí Čechie. Trestný kop Vávry byl sražen na roh, poté Patera doslova posadil centr na hlavu Stárkovi, ale míč jen o centimetry přeletěl branku soupeře! Sražena byla následně i Červenkova střela a na další gól se tak muselo čekat do 58. minuty. Morsteinova levačka z rohu šestnáctky byla výstavní, vyrovnáno - 3:3. Už za minutu poslal Spurný svůj typický pas na Morsteina, ten se na hranici pokutového území chytře zbavil brankáře a potom už měl před sebou jen prázdnou branku - 4:3. Co se „dá nedat" pak názorně předvedl Frydrych, který z kroku poslal Morsteinovu přihrávku doslova do oblak ... V 79. minutě šel Paterově nadýchanému centru důrazně naproti Havel a jeho hlavička „doskákala" až za opuštěnou brankovou čáru - 5:3. Minutu před koncem pak Patera zahrál perfektně rohový kop, ten v poslední chvíli Košťálek reflexívně zpod břevna vyrazil, ale na malém vápně číhající Odeesho Yaqo už mu po pohotové hlavičce druhou šanci vyniknout nedal - 6:3.
Zápas v úmorném vedru skončil, oba soupeři si poté shodně oddechli, že skončila i celá sezóna, která se probírala ještě v pozdních nočních hodinách ...

ČECHIE tímto děkuje všem svým příznivcům a sponzorům za podporu v sezóně 2018 / 2019 !!!

Nový Jáchymov - Březová 6:3 (2:3).
Branky: Morstein 4, Havel, Odeesho Yaqo. Rozhodčí: Červenka - Špicl J., Závora. ŽK: Krákora, Morstein. Diváků: 50.
Sestava: J. Křemen (26. Z. Merhout) - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora, L. Spurný, J. Havel - J. Červenka, R. Vávra, T. Frydrych, L. Patera, M. Stárek - J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait, M. Pelc, P. Pelc.