22232425262728
2930

19. srpen 2019 06:42

První zápas sezóny znamená remízu ...

Svízelná situace s brankáři donutila Čechii na poslední chvíli znovu zalovit v archívu FAČR. Proto se ve Stašově mezi tyče postavil narychlo zaregistrovaný zkušený Petr Kuneš. Premiéra pro něho začala ale hodně nešťastně. Již po 25 vteřinách zapadl centrovaný sražený míč od postranní čáry k zadní tyči a domácí vedli - 1:0 (autor gólu Langer). Inkasovaný gól hosty nijak z míry nevyvedl a s přibývajícími minutami získávali očividně na stašovském, hodně vysokém trávníku převahu ... Morsteinova střela nejprve našla připraveného Čermáka v domácí brance, poté akci Patery se stejným hráčem srazili stašovští zadáci na roh. Ten zahrál precizně L. Bartoš a Vávrova hlavička přelétla brankovou konstrukci jen o kousek. Na začátku 11. minuty už mohla Čechie jásat. Frydrychův přesný pas vrátil před branku za zadní tyči číhající Cimpa a Morstein z metru hlavou vyrovnal - 1:1. Když za tři minuty Frydrych chytře přepustil přihrávku Vávrovi a ten použil za hranicí šestnáctky klasické „bodlo", hosté zaslouženě vedli, protože míč se od břevna svezl po brankové síti až k zemi - 1:2. Mrzet však hostující tým mohly další šance v prvním poločasu, které zůstaly nevyužity ... Po Morsteinově výzvě nepropálil tváří v tvář Čermáka Cimpa, na lahodný centr Stárka nezareagoval gólově zblízka ani Morstein, dobrou střeleckou příležitost propásl vysoko pálící L. Bartoš, ke gólu pak nevedl ani slalom Morsteina mezi třemi zadáky soupeře ... A tak přišlo nečekané vyrovnání na opačné straně. Soupeř v nouzi odkopl z vlastní poloviny a postranní čáry míč, ukázalo se, že byl ale brejkový, a tak následoval centr od rohového praporku a dorážka nabíhajícího neobsazeného Kramara - 2:2. Účet první půle uzavřela Frydrychova levačka do náruče domácího gólmana.
Ve druhém dějství již převaha Čechie nebyla tak výrazná. Přesto to byli Novojáchymovští, kteří šli opět do vedení. Trestný kop Spurného srazili domácí hráči rukou a na řadě byl první sobotní pokutový kop. Penaltu suverénně polovysokou střelou k levé tyči proměnil Frydrych - 3:2. Penaltový hvizd zazněl po chvilce také na opačné straně. Odeesho Yaqo fauloval uvnitř šestnáctky a nabídl stejnou možnost soupeři. Langer touto výzvou nepohrdl a bylo srovnáno - 3:3. Šance měli hosté dál, ale skóre se již nepohnulo. Po Vlčkově centru mířil Cimpa hlavou do gólmana, vzápětí Morstein vracel míč do sítě ofsajdovou dorážkou. Frydrychův slalom příznivce Čechie sice nadchl, nicméně gól z toho také nebyl. Největší příležitost pak ve skluzu spálil Morstein, který po akci Patery a F. Bartoše trefil ze 3 m jen pravou tyč! Čechie tak mohla i přes výraznou územní převahu odjíždět ze Stašova nakonec s prázdnou ...Novic v brance Kuneš byl ale proti. Skvělým zákrokem vychytal Dlouhého a zajistil tak dělbu prvních mistrovských bodů nové sezóny...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 25. srpna 2019 od 17:00 hodin na domácím hřišti proti Trubínu. Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.
Přijďte Čechii povzbudit !!!

Stašov - Nový Jáchymov 3:3 (2:2).
Branky: Morstein, Vávra, Frydrych /PK/. Rozhodčí: Pánek - Pecka, Pos. ŽK: Morstein, Odeesho Yaqo, Vlček. Diváků: 80.
Sestava: P. Kuneš - J. Odeesho Yaqo (73. F. Bartoš), M. Krákora, L. Spurný, M. Stárek - L. Patera, R. Vávra (46. M. Vlček), V. Cimpa, L. Bartoš - J. Morstein, T. Frydrych.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait, P. Krupa, M. Pelc.