22232425262728
2930

25. srpen 2019 21:08

V hlavní roli Morstein, soupeři nastříllel polovinu gólů, a že jich bylo

Zápas s Trubínem byl pro fanouška zajímavý od začátku až do samotného konce ... První vzrušení znamenala již 7. minuta, kdy Blaha v šestnáctce fauloval pronikajícího Havla a verdikt sudího byl jasný - penalta! Stejně jako ve Stašově, Frydrych pokutový kop proměnil i „doma", tentokrát přímo do levé šibenice - 1:0. Radost z vedoucího gólu byla ale krátká, necelých sedm minut ...To se po rohovém kopu prosadil hlavou zblízka na zadní tyči číhající V. Vlček - 1:1. Hra byla vyrovnaná, akce se střídaly na obou stranách a nebezpečně vyhlížela především překvapivá přízemní střela Kroba z trestného kopu z dobrých 35 metrů, která jen o centimetry minula pravou tyč trubínské branky ...Pak mířil vedle také Frydrych po akci Morsteina, jehož velké chvíle měly teprve přijít ...Štěstí naopak stálo při Čechii ve 32. min., kdy trefil tyč střelou po zemi Brodan a odražený míč nedokázal do sítě usměrnit ani Vokáč! Pro další vývoj zápasu jeden z rozhodujících momentů ... V době, kdy Trubínští měli míč častěji na svých kopačkách, přišla ve 37. minutě krásná přihrávka Frydrycha za zadáky soupeře. Míče se zmocnil Morstein a jeho přesná prudká levačka odstartovala velký den hráče s číslem 21 na zádech - 2:1. V poslední minutě prvního poločasu převzal Frydrychovu přihrávku znovu Morstein a po svém úniku byl opět úspěšný - 3:1.
V začátku druhého dějství mohl snížit Rajtr, jenže dobrou příležitostí pohrdl a dal tak impuls domácím ke zvýšení jejich náskoku. V 51. minutě už mohl Morstein oslavovat svůj čistý hattrick, když tentokrát „nasadil" Vácovi v brance hostů parádní jesle - 4:1. Už v další minutě se Morstein hnal za míčem jako buldok, dostal se za zkamenělé trubínské zadáky, přesně zacílil přihrávku napříč šestnáctkou na nabíhajícího Pateru a ten neměl s dorážkou sebemenší problém - 5:1. Domácí byli při chuti, zejména pak Morstein, který zakrátko obral o míč R. Kličku a paní Štěstěna nyní oplácela stejnou mincí i Trubínu, když nastavila stejnou tyč do dráhy střele domácího útočníka! Ten ale nemusel smutnit, protože si v šestnáctce dobře prohlédl fantastický pas Spurného a jeho pohotová bomba levačkou byla nechytatelná - 6:1. Hosté rezignovali a domácí mohli s chutí pokračovat ve střeleckých manévrech. Patera vybídl zpětnou přihrávkou ke skórování Cimpu, ale Váca byl tentokrát proti ... Kapituloval ovšem už za několik vteřin. Krásný nadýchaný centr z hranice pokutového území tentokrát servíroval Patera a Frydrych před brankou zamířil prudkou dorážkou pod břevno - 7:1. Zanedlouho mohl hostující zmar ztrestat zase Morstein, ale svému sólu z poloviny hřiště gólovou tečku nepřipojil ... Za dobrý výkon byl v 78. minutě odměněn také domácí kapitán Spurný, jehož rána z 30 metrů trubínské zadáky hodně zabolela a co hlavně, skončila v síti - 8:1. Běžela 81. minuta zápasu a Čechie měla hlad po gólech za rozhodnutého stavu snad ještě výraznější ... Morstein oslovil Pateru skvělou přihrávkou ještě jednou a hbitý záložník domácích si připsal druhý zásah - 9:1. Desítku pak nadělil hostům v 84. minutě Morstein, který chytře vystihl jejich rozehrávku a na časomíře rozsvítil dvojciferný výsledek - 10:1.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 31. srpna 2019 od 14:00 hodin (!) v Žebráku s místním Spartakem. Přijeďte Čechii povzbudit !!!

Nový Jáchymov - Trubín 10:1 (3:1).
Branky: Morstein 5, Frydrych 2 /1xPK/, Patera 2, Spurný. Rozhodčí: J. Špicl - M. Špicl, Závora. ŽK: Krob, Morstein. Diváků: 160.
Sestava: Z. Merhout - M. Stárek (46. D. Ondračka), L. Spurný, T. Cihelka, J. Havel - L. Patera, R. Vávra, V. Cimpa, J. Krob - J. Morstein, T. Frydrych.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait, J. Vlach.