22232425262728
2930

22. září 2019 21:37

Dobrý výkon i bez gólu odměněn bodovým ziskem

Čechie přijela Na Ostrov tradičně v útlé sestavě. Svého „nabitého" soupeře se však nezalekla a předvedla velice dobrý, ukázněný a takticky dobře zvládnutý výkon! V brance stál navíc bezchybný a pozorný Merhout, středová osa Spurný, Frydrych, Morstein podpořená houževnatým výkonem ostatních spoluhráčů a místy „na oko" možná až příliš suverénní projev soupeře, to byly hlavní atributy nedělního bodového zisku Čechie.
Na Krůtovu hlavičku z 6. minuty odpověděli hosté za sedm minut, kdy Paterův centr jen zasvištěl v malém vápně soupeře a o kousek minul levou tyč Hůlovy branky. Poté spálil dobrou příležitost Vopěnka, aby zanedlouho Merhout vytáhl pohotový zákrok proti nepříjemné střele Miloše Nováka z úctyhodné vzdálenosti ...
Na začátku druhé půle zakončoval Frydrychův pas Morstein střelou do gólmana. Velkou šanci měli domácí v 54. minutě po faulu Odeesho Yaqo za hranicí šestnáctky a naštěstí pro Čechii Michal Novák branku vysoko přestřelil ...Po deseti minutách zkoušel Krčma od postranní čáry táhlým lobem nachytat Merhouta, ale marně! V době, kdy soupeř začínal mít územní převahu, přišel rychlý brejk Morsteina a štěstí pro Hrdličku, že v blízkosti šestnáctky po zákroku na novojáchymovského střelce uviděl pouze žlutou kartu ... Trestný kop poté nezužitkoval Patera. Merhout zasahoval reflexivně v 80. minutě, kdy nadzvedl zpod břevna ránu Krčmy na rohový kop. Tutový gól pak strážce hostující svatyně lapil čtyři minuty před koncem ze tří kroků Krůtovi! Strhnout bezbrankový stav na svoji stranu mohla i Čechie, když po akci Frydrycha s Paterou pálil Cihelka pravačkou přesně k tyči, ale jeho jeho střelu se štěstím srazili domácí zadáci na rohový kop! Hosté v posledních chvílích bojovného zápasu kalkulovali s bodem a ten se jim po zásluze podařilo do Nového Jáchymova i přivézt!

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 29. září 2019 od 16:00 hodin na domácím hřišti proti Drozdovu. Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.