22232425262728
2930

29. září 2019 20:27

Po týdnu opět remízový bod (i ten však musí Čechie brát)

Ani se nechtělo věřit, že Čechie, která v minulém kole v Berouně podala velice dobrý výkon, bude po čtrnácti dnech na domácím trávníku opět fotbalově strádat ... Merhout v brance znovu několikrát v poslední chvíli zachraňoval Čechii od pohromy a mezi tyčemi se ani tentokrát rozhodně nenudil. Více než markantně byla v tomto zápase znát neúčast nemocného Frydrycha, Čechii tak během celého utkání scházela mezihra a především fotbalová myšlenka. Soupeř z Drozdova se doposud v tabulce okresního přeboru krčil u jejího dna, ale na trávníku rozhodně nebyl horším celkem ...
Hosté mohli jít do vedení již po deseti minutách, kdy Zelenka nedokázal zužitkovat nedorozumění Merhouta s Krákorou a Cihelkou a překvapen nabídnutou tutovkou poslal míč, naštěstí pro Čechii, vedle branky ... Zakrátko lapil Merhout do náruče bombu Větrovského z 22 metrů. I tak se Drozdov dostal brzy do vedení. U postranní čáry chyboval zpětnou rozehrávkou Spurný, hosté nedokázali přečíslení 5 na 2 využít a v době, kdy už bylo velké nebezpečí zažehnáno, nabídl za cenu žluté karty svojí nedisciplinovaností možnost trestného kopu hostům Havel ... Pichlík se do míče z 18 m pořádně opřel a jeho tečovaná bomba se od břevna svezla do sítě domácí branky - 0:1. Druhou hrubku Spurného ve středovém kruhu napravoval za další tři minuty tváří v tvář Pichlíkovi po jeho sólu domácí gólman! Novojáchymovští o sobě dali vědět až ve 22. minutě, kdy Morsteinova střela mířila vedle branky ... Drozdov odpověděl za minutu, kdy Merhout vyrážel Pichlíkovi dobře mířenou ránu k tyči na rohový kop. Čechie se spoléhala pouze na dlouhé nákopy a vyrovnání přišlo ve 29. minutě právě po podobné situaci. Přesný pas Spurného do šestnáctky citlivě posunul hlavou Cihelka k Morsteinovi a jeho prudká levačka byla gólová - 1:1. Již za minutu šli domácí do vedení. Morstein bez přípravy svým tvrdým projektilem zakončil tentokrát pas Vávry a Krafek v brance hostí neměl šanci - 2:1. A byl to znovu Morstein, který se hned v další minutě svou dravostí v souboji s obránci soupeře pokoušel o hattrick, jenže jeho zakončení zpoza šestnáctky v tomto případě přesné nebylo ... Na opačné straně Fíkarovi zmařil radost svým pohotovým zákrokem Merhout.
Nevýrazný herní projev domácích pokračoval i po změně stran. Scházel zejména pohyb ve středu hřiště, ať už s míčem či především bez něj, a tak dlouhé minuty druhého poločasu nelze nazvat jinak než „fotbalovou nudou" ... Růžky naopak vystrkoval soupeř a byl to především domácí kapitán, který na poslední chvíli několikrát, již úspěšně, hasil požár na vlastní polovině ... Přesto se Drozdov dočkal zaslouženého vyrovnání. Pichlík měl za hranicí šestnáctky až příliš mnoho času, po zpracování míče zády k brance se zcela neobsazený stačil v klidu otočit a následně i přesně k pravé tyči vypálit - 2:2. Po změně stavu pak volala až 79. minuta, kdy se v šestnáctce hostí strhla pořádná „mela" - marně se snažili zakončovat Morstein, Cihelka, Cimpa, to se povedlo až Vlčkovi, jehož rána sice prolétla hradbou bránících hráčů, ale v brance neskončila ... Krutý osud pak mohli hosté zažít v nastaveném čase, kdy se nejprve Cihelka ocitl na malém vápně sám před gólmanem, ten ale jeho obtížné zakončení vyrazil nad břevno! V posledních vteřinách zápasu, po rohovém kopu, pak ještě zazněla píšťalka rozhodčího po domnělém faulu na Krafka a dalších možností se již ani jeden ze (spokojených - ???) soupeřů nedočkal ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 6. října 2019 od 16:00 hodin v Hořovicích proti "B" týmu FK Hořovicko. K tomuto zápasu je vypraven autobus (děkujeme V. Hrubému za podporu), jehož odjezd je ve 14:30 hodin z návsi. Pojeďte či přijeďte Čechii povzbudit !!!

Nový Jáchymov - Drozdov 2:2 (2:1).
Branky: Morstein 2. Rozhodčí: P. Vlachopulos - A.Vlachopulos, Závora. ŽK: Havel, Patera, Stárek, Krákora, Cihelka. Diváků: 100.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, L. Spurný, M. Krákora, M. Stárek (60. J. Odeesho Yaqo) - P. Sýkora (76. P. Pelc), T. Cihelka, R. Vávra (66. V. Cimpa), L. Patera - M. Vlček, J. Morstein.
Další hráči připravení do hry: D. Ondračka.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait, P. Cihelka, M. Pelc.