22232425262728
2930

13. říjen 2019 19:28

Čechie bere z utkání, tentokrát poměrně snadné, tři body ...

Nedělní zápas přilákal, v doslova letním počasí, do Nového Jáchymova velice pěknou návštěvu. A začal opravdu zostra. Hned na začátku se Morstein protáhl napříč šestnáctkou soupeře až do malého vápna, přihrál zpětně Paterovi, jehož pohotové zakončení doslova zázračně zlikvidoval Ilko! Na opačné straně spálil tutovku z pár kroků před brankovou čárou Paluska a hosté z Berouna, jako by se z této situace už do konce utkání neprobrali ...
V 10. min. zahrál ve vlastní šestnáctce rukou Beňo a Čechie dostala výhodu pokutového kopu. Ten razantně proměnil Cihelka a domácí vedli - 1:0. Další šanci si připravil až po patnácti minutách kličkou na hranici šestnáctky Frydrych, ale Ilko jeho střelu k tyči znovu skvěle vyrazil, tentokrát na rohový kop. Ten perfektně zahrál svojí obávanou levačkou Krob, Ilko na míč v malém vápně nedosáhl a Cimpa se hlavou, obzvláště zblízka, v takovýchto situacích nemýlí - 2:0. Když za pět minut Čechie udeřila znovu, soupeř jakoby pozdější průběh zápasu vzdal ... Ve 31. min. vystřelil zpoza šestnáctky Sýkora, Ilko tentokrát míč vyrazil pouze před sebe a Morstein svým typickým důrazem vyhrál nejprve souboj s obranou a pak i nekompromisně a přesně zakončil - 3:0. Sýkorova levačka tři minuty před přestávkou už s příznivým skóre nepohnula a skončila v náručí gólmana hostů.
Hned v úvodních vteřinách druhé půle postupoval Morstein sám na strážce hostující branky, ale neuspěl a jeho šance skončila jen rohovým kopem. Cembrit promarnil ještě jednu šanci a to v 50. minutě, kdy centr Novotného nasměroval hlavou mimo tyče v dobré pozici číhající Malý! V 63. min. předvedli domácí ukázkovou akci po ose Krob - Patera - Havel, ale byl z toho opět jen „roh" ... Za dvě minuty propásl skvělou šanci ke skórování Frydrych v samostatném úniku z půlící čáry - blafák brankáři mu ještě vyšel, ale zakončení z těžkého úhlu už nikoli ... Domácí hráli v naprosté pohodě a nutno podotknout, že soupeř rozhodně nehrál svůj nejlepší zápas ... Čtvrt hodiny před koncem vyslal Krob u postranní čáry přesnou přihrávkou Vlčka, ten zatáhl míč až do šestnáctky, kde uviděl v ještě lepší pozici nabíhajícího Morsteina a ten opět propálil brankáře - 4:0! Čechie mohla v klidu kontrolovat hru, na rozehrávku a kombinaci měla tentokrát dost času i prostoru a marně vzpomínala, kdy byl její soupeř proti ní tak bezradný ... Poslední minuty se dohrávaly už jen z povinnosti, přesto  v nich ještě soupeři pořádně „zatopili", i když bez gólového konce,  Morstein s Paterou ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 19. října 2019 od 15:30 hodin na Tetíně. Přijeďte Čechii povzbudit !!!

Nový Jáchymov - Cembrit 4:0 (3:0).
Branky: Morstein 2, Cihelka /PK/, Cimpa. Rozhodčí: Kareš - Vodička, Ehl. ŽK: Sýkora. Diváků: 190.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, T. Cihelka, M. Krákora, M. Stárek (52. M. Vlček) - P. Sýkora (46. J. Havel), V. Cimpa (76. P. Pelc), J. Krob, T. Frydrych, L. Patera - J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait, J. Vlach, M. Pelc, L. Spurný.