22232425262728
2930

04. listopad 2019 18:57

Smutná tradice neporušena aneb z Neumětel opět s prázdnou ...

Nic nového pod sluncem aneb Čechie opět v problémech se sestavou (m.j. po více než 3 letech nastoupil do mistrovského utkání J. Novák alias Bača a nevedl si vůbec špatně), navíc na hřišti neoblíbeného soupeře ...
Hosté začali zápas v Neumětelích zakřiknutě a bojácně. Již ve 2. minutě centroval Míka z půlící čáry a míč po odskoku v šestnáctce Čechie orazítkoval pravou tyč její branky! Zakrátko stálo při hostech štěstí podruhé, když tvrdá rána Kaliny minula branku jen o pověstné centimetry. Na první branku se ale dlouho nečekalo ... Šebek měl v šestnáctce až příliš prostoru a času, a tak si mohl dovolit luxus v podobě dvou střel. První stačil Merhout ještě vyrazit, na druhou už ale neměl nárok - 1:0. Teprve pak hosté zvedli hlavy a vyrovnali za pět minut. Krob zahrával z těžkého úhlu trestný kop (zkrácený roh) a bombou nachytal domácího gólmana Hlavína, který si míč srazil pod břevno - 1:1. Odpověď „Šemíků" byla ještě rychlejší. Vršecký pronikl do nezformované obrany hostů, vystřelil, Merhout míč sice zasáhl, ale ten nakonec skončil v brance - 2:1. Z dalšího trestňáku to poté zkoušel opět Krob, ale o metr branku z 30 metrů minul. Štěstěna se na Čechii usmála i po půlhodině hry, kdy neuvěřitelně z kroku branku hlavou netrefil K. Ciprian. Nedáš - dostaneš! Frydrych se po chvilce uprostřed hrací plochy zmocnil míče, zatáhl akci středem, předložil krásnou přihrávku do běhu Morsteinovi a ten dal domácímu gólmanovi parádní jesle - 2:2.
Naděje, kterou si hosté odnášeli do kabin, pohasla hned po změně stran. Vršeckého dělovka zatřásla břevnem a odražený míč pohodlně, navíc bez jakéhokoliv ataku soupeře, vrátil do sítě neomylně hlavou Hejduk - 3:2. Morsteinova střela z těžkého úhlu sice stála za poznámku, ale to bylo ze strany hostů, bohužel, všechno ... Marná byla další jakákoliv snaha hostujícího celku přiblížit se alespoň na dostřel neumětelské branky. Domácí kontrolovali hru a spalovali další své šance. Dvě minuty před koncem pojistili své zasloužené vítězství brejkovou akcí, na jejímž konci byl autorem čtvrtého gólu Míka - 4:2.
Ani tentokrát autobus do Nového Jáchymova body nepřivezl (Čechie tak na závěr znovu děkuje V. Hrubému za podporu klubu) ...

Své poslední mistrovské utkání podzimní části sehraje ČECHIE po dohodě se soupeřem již v sobotu 9. listopadu 2019 od 10:15 hodin. Na domácím hřišti se střetne se Zaječovem. Přijďte Čechii povzbudit !!!
Občerstvení zajištěno, vstupenky jsou slosovatelné.

Neumětely - ČECHIE 4:2 (2:2)
Branky
: Krob, Morstein. Rozhodčí: Bidšovský - Šnajdr, Pos. ŽK: Krob, Novák, Cihelka. Diváků: 80.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, T. Cihelka, M. Krákora, J. Novák (73. K. Pecha) - M. Stárek, J. Krob, T. Frydrych, L. Patera, M. Joukl - J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Pelc, L. Spurný, M. Plachý.

e-mail: p.milfait@atlas.cz