22232425262728
2930

10. listopad 2019 11:03

Čechie dlouho se Zaječovem nehrála a dlouho nezapomene ...

Do svého posledního letošního utkání nastoupila Čechie na domácím hřišti proti soupeři z kraje okresu po více než třiceti (!) letech ... Oba celky před časem uzavřely dohodu, aby mohly „hodnotit sezónu" již v sobotu ... Lépe do utkání vstoupili domácí, ale v 5. minutě doslova „zazdil" gólovou šanci Frydrych a jako by svým počínáním předpověděl Čechii střelecké trápení po zbytek zápasu. Po čtvrthodině hry na Paterův centr nestačil zareagovat uvnitř šestnáctky Morstein a hostující gólman Štěpánek neměl s odraženým míčem žádný problém. Přesto to byla Čechie, která šla do vedení již v 18. minutě. Další Paterův centr našel opět Morsteina, jehož výstavní bomba bez přípravy byla gólová - 1:0. Na opačné straně vylekal Merhouta až rohový kop Brauna, který spadl na břevno domácí branky. Po akci Havla po půlhodině hry se s míčem v šestnáctce otáčel kolem obránců Morstein, ale jeho pokus skončil těsně mimo branku. Hosté ze Zaječova vyrovnali ve 36. minutě, kdy se nadvakrát prosadil nebráněný Kaniok - 1:1. Čechie oplácela rohovým kopem Patery, po němž Cimpa poslal hlavou míč z malého vápna metr nad branku. Parádním fotbalovým okamžikem v první půli pak byla zejména bomba Cihelky z dobrých 30 metrů, se kterou si ale Štěpánek poradil.
Ve druhém poločasu začali domácí náporem, byli častými hosty v pokutovém území svého soupeře, ale gól se jim nedařilo vstřelit. Cihelkův pas nezužitkoval nejprve Morstein, zakrátko po Cihelkově akci mířil Cimpa levačkou mimo branku. Když další Morsteinovu střelu gólman hostí vyrazil a po velkém závaru se nedokázal prosadit na konci dobývání zaječovské branky ani Patera, se šancemi na skórování mnohem lépe začali nakládat Zaječovští. Ti prakticky ze svého prvního pobytu na polovině Čechie ihned udeřili. Z rohu šestnáctky se hezky trefil Ungr - 1:2. Čechie dokázala zareagovat bleskurychle. Na Vlčkův centr si naběhl Morstein a v souboji s brankářem dokázal i uspět - 2:2. Strhnout vedení na stranu domácích mohl Vávra po rohu Patery, ale míč z jeho hlavy mezi tyčemi neskončil ... A tak to byli hosté, kteří Čechii opět ukázali, co je to produktivita a efektivita. Z opačného rohu šestnáctky se tentokrát přesně k tyči trefil Černý - 2:3. Když pak za necelé čtyři minuty přetavil rychlý brejk v gól nikým neatakovaný Šimůnek, bylo s domácím týmem ještě hůře - 2:4. Domácí se sice i nadále snažili s nepříznivým a hlavně krutým vývojem zápasu něco udělat, ale marně ... Poslední ránu jim zasadil po rychlém protiútoku opět Ungr a početná skupinka příznivců ze Zaječova mohla na okraji křivoklátských lesů popáté jásat - 2:5. Domácím naopak zbyly oči pro pláč a nezbylo jim než se utěšovat, že třígólový rozdíl ve skóre rozhodně obrazu hry na zapískovaném trávníku neodpovídal ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE na jaře 2020. Fotbalisté touto cestou děkují všem svým příznivcům a sponzorům za přízeň v podzimní části sezóny. DĚKUJEME !!!

Nový Jáchymov - Zaječov 2:5 (1:1).
Branky: Morstein 2. Rozhodčí: Červenka - J. Špicl, Setnička. ŽK: Havel. Diváků: 60.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, T. Cihelka, M. Krákora, M. Stárek - M. Vlček (82. J. Odeesho Yaqo), V. Cimpa (75. K. Pecha), R. Vávra, T. Frydrych, L. Patera - J. Morstein.
Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Milfait, M. Pelc, L. Spurný.