25. únor 2020 07:13

Na Máchovně se za větru s góly roztrhl pytel

Očima trenéra:

Čechie Nový Jáchymov - SK Nižbor   10:2 (1:2)

Silný vítr, který v neděli 23.2. 2020 zasáhl Česko, se nevyhnul ani Berounu. Na Máchovně tak měli hráči ztíženou kontrolu míče i kombinace. V našem mužstvu hrál od začátku Karel Semerák (bývalý hráč Bílé Hory, naposledy Svatá) a uvedl se parádně. Hned v 1. min. dal hlavou náš vedoucí gól - 1:0. Po 20 min. ale musel střídat kvůli nataženému svalu. Vystřídal jej Lukáš Bergman, který nám ochotně, na poslední chvíli, vypomohl. Z různých důvodů nám totiž chyběli Spurný, Cimpa, Havel, Vávra, Pecha, Ondračka, Novák a Vlček. V průběhu I. poločasu jsme se snažili hodně kombinovat, dostávali jsme se do přečíslení, ale finální fáze byla často nepřesná. Ve 37. min. jsme ztratili míč na polovině soupeře. Pomalým návratem do obrany jsme umožnili soupeři nás přečíslit a bylo vyrovnáno - 1:1. Ve 42. min. Merhout, ve snaze chytit střelu z trestného kopu, si srazil míč do vlastní branky - 1:2.
Brankostroj ve II. poločase odstartovala chybná rozehrávka obránce Nižbora, kterou potrestal ve 49. min. Morstein - 2:2. Ten pak během 7 min. vstřelil další 2 branky a definitivně otočil skóre na 4:2. Čtvrtý gól dorazil zblízka, když Cihelka trefil z trestného kopu břevno. V 63. a 66. min. přišly 2 střely z dálky v podání Sýkory a Bergmana a skóre se opět měnilo - 6:2. V 68. min. si Patera narazil míč s Bergmanem a prostřelil brankáře - 7:2. Za 6 min. si oba hráči vyměnili pozice, Patera nacentroval a Bergman dorazil - 8:2. V 78. min. prostrčil Morstein míč na Bergmana a ten dal svojí třetí branku - 9:2. Jubilejní branku pak vstřelil Suchý - 10:2. Chvíli na to rozhodčí Špicl ukončil zápas.