2930

11. červenec 2020 11:33

Hosté z Nového Jáchymova dobyli Slabce

Převzato z Berounského deníku:

Fotbalový klub TJ Slabce uspořádal na svém výborně připraveném trávníčku příjemný turnaj (sobota - 4. července), v němž se radoval jediný host - Čechie Nový Jáchymov z Berounska.Čechie zvládla ve Slabcích všechny tři zápasy a nechala za sebou jak druhý Pavlíkov, tak třetí domácí výběr i čtvrtý Panoší Újezd.Už první duel vlastně rozhodl o prvenství v turnaji. Pavlíkovští vedli nad Novým Jáchymovem 1:0 a 2:1, ale nebyli schopni uhlídat Jana Morsteina, který hattrickem skóre otočil na konečných 3:2. Jeho tým už ve zbylých mačích proti stále více unaveným sokům exceloval. Panoší Újezd přejel 12:3 a Slabce 7:1.Kromě trofeje za první místo si ještě Honza Morstein odvezl cenu pro nejlepšího střelce turnaje, i když kamarád Michal Vlček ho hodně tvrdě stíhal. Jenže proti Slabcům už nenastoupil, a tak Morstein korunu kanonýrů uhájil - vzhledem k důležitému hattricku asi spravedlivě.
"Ve Slabcích máme kamaráda, proto jsme se tam vydali. Turnaj neměl nejvyšší úroveň, ale na výborném trávníku jsme si dobře zahráli. Jen při stanovení délky utkání měli pořadatelé trochu velké oči," usmál se kouč vítězů Milan Rosenbaum.Však se také původně začínalo na 2x35 minut, pak se zkracovalo na 2x30 a nakonec jen na 2x20 minut. I tak měli mnozí jazyky na vestách ...