22232425262728
2930

23. srpen 2020 20:42

Vstup do sezóny Čechii vyšel náramně, soupeři uštědřila "bůra"

Dlouhá „koronavirová" pauza byla určitě jedním z hlavních faktorů početné nedělní návštěvy, která se v neděli odpoledne sešla v areálu Čechie Nový Jáchymov ... Zde se konečně zase hrálo o mistrovské body a po těch byli hladoví oba soupeři.
Lépe začali hosté z Chyňavy a mnoho nescházelo, aby se již ve 2. min. ujali vedení poté, co se ve stoprocentní šanci zjevil Husák. Gólman Čechie Merhout ale tým při svém prvním zákroku podržel! Nedáš - dostaneš, známé pořekadlo platilo už za dvě minuty. Svoji premiéru v dresu Čechie oslavil přesnou ranou k levé tyči Suchý - 1:0. Slibnou šanci měl zakrátko Morstein, jehož úprk skončil přízemní střelou mimo tyče. Mezi ně se po chvíli nevešla ani prudká rána Spurného z 20 metrů. Pak se nad Novým Jáchymovem začala stahovat černá mračna a spolu s nimi přišlo i vyrovnání. Brejk do rozestoupené domácí obrany mazácky zakončil hostující Hebeda - 1:1. Dešťové kapky ale přinesly gólovou sílu na stranu domácích hráčů. Ve 23. min. Frydrych na půlící čáře chytře a překvapivě uvolnil Morsteina, ten na brankáře Grygara vyzrál parádním blafákem a tentokrát se už nemýlil - 2:1. Domácí útočník měl další dobrou příležitost i po uvolnění Vávrou, jenže tentokrát měl více štěstí Grygar, a tak sražený míč skončil mimo. Po Spurného pasu se na pravé straně rozběhl Patera, jehož následný přesný centr nedokázal Morstein usměrnit do sítě. Další velká šance! Hosté měli ideální možnost skórovat ve 39. min., jenže s technickým trestným kopem zpoza šestnáctky si Hebeda na Merhouta nepřišel ... Ke slovu se tak znovu dostala Čechie. Tři minuty před přestávkou přetáhl rohový kop Spurný cíleně na Suchého, ten odhlavičkoval před branku, kde ve skrumáži Vávra rovněž hlavou usměrnil míč chytře k pravé tyči - 3:1.
V začátku druhého dějství nejprve Grygar vyrazil střelu Vávry na roh, ale inkasoval v další minutě. Patera v šestnáctce ukličkoval obránce i s brankářem, k míči se dostal Spurný a elegantním lobem, který zapadl ke vzdálené tyči, přidal čtvrtý gól - 4:1. Sportovní gesto zanedlouho předvedl gólman Grygar, který přiznal roh po Spurného ráně! Po hodině hry si bago v šestnáctce hostů zahráli Frydrych s Morsteinem, jejich nabídkou ale pohrdl Spurný, jehož rána mířila mimo... Pozornost Grygara pak vyzkoušel hlavičkující Cimpa. Chyňava se mohla vrátit do zápasu dalším trestným kopem, ale D. Steiner dobrou palebnou pozici nezúročil a mířil mimo tyče. Na opačné straně vybídl Spurný ke skórování Pateru, ten si ale první podzimní zásah nepřipsal ... Běžela 71. min. a pod sprchy musel po faulu do té doby velice dobře hrající Suchý! Chyňava tak měla zhruba dvacetiminutovku na to, aby se pokusila s utkáním ještě něco udělat, marně ... Když svoji šanci doslova zazdil v poslední minutě s přispěním Merhoutova zákroku Husák, bylo jasné, že body zůstanou zaslouženě na vlhkém domácím trávníku. Pečeť výsledku dal po krásném Morsteinově centru od rohového praporku zblízka hlavičkující Spurný - 5:1.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE opět doma a to v neděli 30. srpna 2020 od 17:00 hodin, kdy přivítá Drozdov. Přijďte Čechii zase povzbudit !!!

Nový Jáchymov - Chyňava 5:1 (3:1).
Branky: Spurný 2, Suchý, Morstein, Vávra. Rozhodčí: Bidšovský - Ehl, Plecitý. ŽK: Cimpa. ČK: 71. Suchý. Diváků: 200.
Sestava: Z. Merhout - D. Ondračka, T. Cihelka, M. Suchý, J. Odeesho Yaqo - L. Spurný, V. Cimpa (81. M. Vlček), T. Frydrych, R. Vávra, L. Patera (78. P. Sýkora) - J. Morstein (90. P. Pelc). Další hráči připravení do hry: K. Semerák, M. Stárek. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, P. Milfait, P. Cihelka.