20212223242526
2728293031

31. srpen 2020 16:26

Druhý domácí příběh aneb jak Čechie udělala z Vodičky hrdinu ...

Když si M. Stárek přivodil již na začátku zápasu zranění kolene a přijela pro něho záchranka, nikoho v tu chvíli nenapadlo, že tento moment ovlivní hru Čechie v prvním dějství natolik, že bude směrem dopředu takřka bezzubá ...
Naopak, strašit začal soupeř a už ve 20. min. Pichlík nasměroval svoji střelu do břevna! Marný pokus Frydrycha na straně domácích za další čtyři minuty byl tak jediným střeleckým počinem Čechie v prvním poločasu ... Již za minutu se dočkali hosté. Do rozestoupené obrany v přečíslení pronikl Otradovec a i když Merhout jeho první ránu vyrazil, dorážka stejného hráče už byla gólová - 0:1. Po půlhodině hry mohlo být ještě hůře, ale Cimpa v poslední chvíli před šestnáctkou zatáhl za záchrannou brzdu a Otradovce tentokrát zastavil. Hráč hostí s č. 18 byl stále při chuti, což ostatně dokázal i minutu před přestávkou, kdy hlavičkoval do břevna!
Druhý poločas měl zcela jiný průběh. Již ve 47. minutě využil Frydrych chybné rozehrávky soupeře a zkušeně zavěsil - 1:1. Domácí přidali, byli po gólech doslova hladoví, jenže jejich úhlavním nepřítelem bylo zakončení velice slibných akcí! Své by mohl vyprávět především Morstein, který ve zbylém průběhu utkání udělal z brankáře drozdovského „B" týmu Vodičky doslova hrdinu ... Dobré příležitosti pohnout skórem měli i další. Po rohu Spurného to chytře po zemi zkoušel Cimpa, jenže Vodička byl proti a míč vyrazil. Pak střídající Novák ideálně vysunul Morsteina a ten svůj první samostatný úprk zakončil slabou střelou do gólmana hostí. Domácí kanonýr to zkoušel po chvíli znovu pohotově a bez přípravy, ale jeho bomba z úhlu zasvištěla dva metry vedle pravé tyče Vodičkovy branky. Hodně vzruchu na hřišti i v hledišti pak přinesla 60. minuta, kdy Morstein ideálně pronikl hluboko do pokutového území soupeře, kde byl nemilosrdně poslán k zemi Voráčkem, jenže k údivu všech se penalta nekopala! Právem nahněvaný Morstein to přesto zkoušel dál. Jeho další projektil z 12 m ale branku znovu, tentokrát těsně, minul ... Strhnout vedení na stranu domácích mohl v 65. min. po individuální akci Frydrych, jenže v cestě mu stál opět Vodička a odražený míč nedokázal vrátit do sítě z dobré parkety ani Ondračka ... Střelecký zmar domácích pak podtrhla 69. minuta, kdy Spurný prudce zacentroval z brankové čáry před branku na klouzajícího Morsteina, ten sice míč zasáhl, ale Vodička mezi tyčemi v poslední chvíli vykopával z brankové čáry také skluzem míč do bezpečí! Když v 70. minutě Vodička lapil Morsteinovi další sólo, hlavou tak neuvěřitelně kroutil snad každý domácí příznivec ... Dobrou ránu pak z dálky vyslal i Odeesho Yaqo, ale ani ta se mezi brankové tyče nevešla ... Čas ubíhal a bylo čím dál více patrné, že promrhané šance i přes velkou převahu budou Čechii asi mrzet ... Do probíhajícího scénáře zapadl i krásný dalekonosný Novákův centr, po němž Frydrych hlavou jen o centimetry minul levou tyč branky hostí! Čechie měla místy až drtivý tlak a o faul si, tentokrát za hranicí pokutového území, marně říkal opět Morstein ... Vodička v 85. minutě úspěšně likvidoval i bombu Vávry a když v 86. minutě přistála na tyči i Morsteinova hlavička, nakonec se zrodil nerozhodný a pro soupeře určitě vítaný výsledek ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 6. srpna 2020 od 10:15 hodin, kdy zavítá na hřiště berounského Cembritu. Přijeďte Čechii zase povzbudit !!!

Nový Jáchymov - Drozdov 1:1 (0:1).
Branka: Frydrych. Rozhodčí: Pánek - Pecka, Pos. Diváků: 140.
Sestava: Z. Merhout - M. Stárek (11. D. Ondračka), T. Cihelka, V. Cimpa, J. Odeesho Yaqo - L. Spurný (78. L. Patera), K. Pecha, T. Frydrych, R. Vávra, P. Sýkora (46. O. Novák) - J. Morstein.  Další hráči připravení do hry: P. Pelc. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Suchý, P. Milfait, P. Cihelka.