22232425262728
2930

07. září 2020 06:56

V nedělním šlágru byla Čechie lepším týmem a domů veze tři body!

Ač měla Čechie v nohách sobotní přátelský duel s týmem ČT Sport, o únavě se na její straně, zejména v prvním poločasu šlágru okresního přeboru, vůbec nemohlo mluvit ... Naopak, Novojáchymovští byli všude dříve než jejich berounský soupeř, nasadili rychlé tempo, které zdobil důraz, napadání i dobrá kombinační hra a také vytváření si střeleckých pozic ...
Jako první vylekal Jandu v brance Cembritu, který v minulosti rovněž hájil branku Čechie, v neděli neúnavný Frydrych, ale jeho střela po zemi jen těsně minula levou tyč. Pak po Spurného centru hlavičkoval mimo Cimpa. Ideální příležitost k ohrožení branky měla Čechie ze vzdálenosti 17 m po faulu na Vlčka, ale Frydrych s trestným kopem naložil bídně ... Mnohem lépe se zhostil trestného kopu hned za minutu ze vzdálenosti 20 metrů Morstein, jenže jeho prudkou střelu vyrazil Janda! Morstein to za chvíli zkoušel znovu přímo ze hry, ale Jandu nepřekvapil. Hosté měli územní převahu nadále a domácí se jen těžko dostávali na dostřel Merhoutovy branky. Krásným momentem byla Frydrychova rána z voleje za hranicí šestnáctky, jenže Janda byl opět ve střehu! Hosté dostávali svého soupeře pod ještě větší tlak a gól v brance domácích doslova visel ve vzduchu. Po půlhodině hry uvolnil Spurný Frydrycha, jehož ránu Janda znovu bravurně vyrazil. Tři minuty před přestávku opustil svůj post spolehlivý Cihelka, vydal se s míčem kupředu, aby oslovil přihrávkou rozběhnutého Frydrycha, ten pak ještě lépe postaveného Spurného, s jehož prudkým centrem ze strany dokázal skvěle naložit na konci parádní akce na malém vápně číhající Morstein. Jeho dorážka byla tvrdá a neomylná - 0:1. Dobrou střelou se poté prezentoval i Vlček, který předchozí den v Novém Jáchymově střelecky doslova exceloval, ale tentokrát mu nebylo o pouhé centimetry gólové radosti dopřáno ... V poslední minutě nasadil k úprku z vlastní poloviny Frydrych, v šestnáctce našel přesně Morsteina, ale jeho střelu, bohužel, zastavila levá tyč Jandovy branky!
Otázkou tak pro přestávku zůstávalo, jak Čechie s jednogólovým náskokem po obrátce naloží? Cembrit od úvodních minut hru vyrovnal a s přibývajícím časem měl stále více ze hry. To se Čechii vymstilo brzy. Již v 55. minutě zaskočil Merhouta střelou z dálky Petráš a po laciné brance bylo vyrovnáno - 1:1. Otočit vývoj utkání mohl domácí kapitán Malý, jenže jeho nebezpečná rána mířila nad branku. Hosté si naštěstí včas uvědomili, že by bylo dobré navázat na herní projev z první půle a přestože již neměli tolik sil jako v první pětačtyřicetiminutovce, znovu se začali tlačit dopředu ... V dobré příležitosti se v 71. minutě objevil Morstein, s jehož pohotovou střelou si Janda ještě poradil, ale vrácený míč již lapit nedokázal. Přesným zakončením z mírného úhlu se prezentoval Patera a Čechie opět vedla - 1:2. Další minuty byly více než fotbalem z obou stran spíše bojem a když Čechie přežila v poslední minutě i trestný kop nařízený dva metry za hranicí šestnáctky, u Berounky mohla v zajímavém utkání slavit zcela zasloužené vítězství!

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 13. září 2020 od 17:00 hodin, kdy doma přivítá v derby o první příčku tabulky zatím vedoucí Nižbor. Přijďte Čechii zase povzbudit !!!

Cembrit - Nový Jáchymov 1:2 (0:1).
Branky: Morstein, Patera. Rozhodčí: Červenka - Palič, Franc. ŽK: Spurný, Cihelka, Odeesho Yaqo, Cimpa, Merhout, Ondračka.. Diváků: 230.
Sestava: Z. Merhout - O. Novák (62. P. Sýkora), T. Cihelka, M. Krákora, V. Cimpa, J. Odeesho Yaqo - L. Spurný, T. Frydrych, M. Vlček (69. D. Ondračka), L. Patera (89. P. Pelc) - J. Morstein.  Další hráči připravení do hry: K. Semerák. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Suchý, P. Milfait.