22232425262728
2930

13. září 2020 20:31

Po marné první půli Čechie po obrátce přidala, nestačilo to ani na bod

Čechie se po týdnu znovu představila ve šlágru kola, tentokrát na domácí půdě. Jenže na famózní první poločas na hřišti Cembritu navázat v začátku utkání s Nižborem nedokázala, a tak prakticky celou první půli hrála tzv. „druhé housle" ...
Kdoví, zda domácí fotbalisty uspala hned první nevyužitá šance ve 14. minutě, kdy smolař posledních zápasů Morstein opět trefil pouze pravou tyč soupeřovy branky! Po zbytek prvního dějství byl Kubík v nižborské brance prakticky bez práce... Zato Merhout na opačné straně se měl mezi tyčemi co otáčet ... Po čtvrthodině hry nejprve skvěle vyrazil na roh trestný kop Kučery, aby za minutu spolu se svými spoluhráči přežil velký závar uvnitř vlastní šestnáctky. Čechie byla v útlumu a nováček soutěže o sobě dával vědět čím dál častěji ... Po rohu F. Matějky neuvěřitelně minul branku ze dvou kroků před brankovou čárou hlavičkující Šmíd! Druhou tutovku spálil s chutí hrající Krejča, který pronikl do pokutového území, ale branku těsně minul! A když M. Němeček z úctyhodných 35 m zatřásl břevnem Merhoutovy branky, gól v domácí síti visel ve vzduchu ... Tak se také stalo, Pecha fauloval uvnitř šestnáctky skvělého F. Matějku a Kučera nařízenou penaltu následně bez problémů proměnil - 0:1. Nižbor byl o poznání lepší a domácí stále marně čekali na herní pohodu. Jejich hra postrádala nápad, rychlost i přesnost a ve srovnání s předešlým utkáním byl jejich výkon jako den a noc... Beznaděj Čechie podtrhl ve 44. minutě po rohovém kopu a nedůrazu většiny hráčů při obsazování soupeře uvnitř šestnáctky zblízka zakončující Šmíd - 0:2. V poslední minutě se nejprve snažil procpat míč do branky u pravé tyče stojící Spurný, ale Kubík míč nohou vyrazil. Oponu za prvním dějstvím zatáhla bomba Nejedlého, kterou Merhout skvěle vyrazil.
Hned v začátku druhého poločasu se k Morsteinovi otočila paní Štěstěna znovu zády a míč se tentokrát odrážel od tyče levé ... Domácí se ale záhy gólu přece jen dočkali. Po Spurného rohovém kopu a následné nefalšované „mele" před brankou vytěžil maximum Cimpa a zblízka snížil náskok soupeře - 1:2. Ten mohl znovu zvýšit z hranice šestnáctky Kučera, ale s nařízeným trestným kopem, na rozdíl od penalty, naložil špatně ... To na opačné straně Spurný z úhlu rozpálil bombou dlaně Kubíkovi! Čechie začala mít v utkání navrch a svého protivníka dostala na dobrou čtvrthodinku pod pořádný tlak. Vyrovnáno tak bylo již po hodině hry. Z nepřehledné situace před Kubíkovou brankou tentokrát těžil u levé tyče číhající a pohotový Patera - 2:2. Tlak domácích ještě více sílil a právě v těchto chvílích se tzv. „lámal chleba" ... Velké nebezpečí zažehnala hostující obrana dvakrát během 64. minuty, kdy byli blízko gólu Morstein a pak i střídající Vlček! Kubík následně s velkými problémy likvidoval pohotovou střelu Frydrycha, jenže Čechie zápas na svoji stranu přes územní převahu překlopit nedokázala ... Naopak, gól padl na opačné straně hřiště. V rohu velkého vápna se skvěle uvolnil Krejča, zacentroval prudce před branku, kde rozběhnutý Kučera z malého vápna mířil nekompromisně do sítě - 2:3. Čechie byla třetí brankou soupeře očividně zaskočena a ten si vytvářel další šance. Naštěstí pro domácí v koncovce Krejča několikrát selhal, a tak bylo stále o co hrát ... Tři minuty před koncem musel Merhout daleko za šestnáctkou hlavou hasit požár, aby F. Matějkou vrácený míč z poloviny hřiště jen těsně zapadl za opuštěnou branku ... Když se těsně před koncem marně snažil hlavičkovat do branky Suchý, bylo jasné, že alespoň remízový bod Čechii v derby „uplaval" Habrovým potokem, spolu s dalšími dvěma, právě do Nižbora ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 20. září 2020 od 16:30 hodin v Berouně „Na Ostrově", kdy změří síly s místním „B" týmem ČL-U Beroun. Přijeďte Čechii zase povzbudit !!!

Nový Jáchymov
- Nižbor 2:3 (0:2).
Branky: Cimpa, Patera. Rozhodčí: Kareš - A. Vlachopulos, Beránek. ŽK: Spurný. Diváků: 220.
Sestava: Z. Merhout - P. Pelc (57. M. Vlček), T. Cihelka, M. Suchý, V. Cimpa, M. Krákora - L. Spurný, K. Pecha, T. Frydrych, L. Patera (84. P. Sýkora) - J. Morstein.  Další hráči připravení do hry: K. Semerák. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, B. Bednář, P. Milfait, J. Vlach.