22232425262728
2930

20. září 2020 21:32

U Berounky znovu tříbodová radost

Po čtrnácti dnech se Čechie představila opět v Berouně, tentokrát na pravém břehu Berounky. Vyrovnaná úvodní čtvrthodina naznačila, že hosty v okresním městě ani tentokrát nečeká nic lehkého. To se potvrdilo již v 16. minutě, kdy Bednárik chytře obstřelil za hranicí šestnáctky Merhouta a domácí vedli - 1:0. Inkasovaný gól Novojáchymovské nabudil a ti se začali stále více tlačit na dostřel domácí branky. Častěji byli také v berounském pokutovém území, ale ta koncovka ... Ve 22. Min. vyrazil Ježdík bombu Morsteina. Domácí opláceli nepovedenou ranou Bednárika, mezi tyče se z protiútoku nevešla ani prudká střela Frydrycha po Morsteinově přihrávce... Merhout prokázal postřeh po dělovce Pošmurného a pak již zcela ovládla hru Čechie. Jenže ve velkém vápně se v dobrých pozicích nedokázali prosadit nejprve Spurný a po něm ani Morstein s Vlčkem. Tlak hostí sílil, ale bez gólového efektu. Domácí rezerva se z něj vymanila až ve 41. min., kdy Merhout skvěle lapil další ránu Bednárika. Poslední tři minuty první půle tak patřily opět hostům, ale z dobrých parket nedokázali nic vytěžit Vlček, pak Spurný a ranou z úhlu ani Morstein.
Hned první útok po změně stran znovu naznačil, že se Čechie nehodlá s nelichotivým stavem smířit. Spurný vysunul střídajícího Pelce, ten se však v rozhodující chvíli srazil s domácím gólmanem! Vzápětí kryl otřesený Ježdík ukázkovou bombu Morsteina. Zaskvěl se i pozorný Merhout, který vytasil parádní zákrok proti Pelikánovi. Čechie byla nadále častěji u míče, a tak bylo jen otázkou času, kdy znovu nebezpečně udeří. Nejblíže gólu byl po úniku Morsteina a jeho následné přihrávce před branku Spurný, ale na malém vápně neměl seřízená mířidla a míč z jeho pravačky putoval nad břevno opuštěné branky ... Hostující kapitán vše napravil již za minutu, kdy po chybě domácích vrátil míč neomylně z hranice šestnáctky k pravé tyči - 1:1. To běžela 55. minuta. V 56. minutě to již bylo 1:2. Krásnou akci zahájil Vlček, Spurný poté ideálně hlavou prodloužil na Morsteina a jeho levačka mířila přesně do pravé šibenice! Hostům se rázem začalo dařit takřka vše, na co sáhli a další výsledek jejich snahy se dostavil již v 61. minutě. To pro změnu přesně zakončujícího Morsteina parádně ve středu hřiště tentokrát uvolnil Pecha a Čechie vedla o dva góly - 1:3. Následovala bomba Spurného těsně vedle levé tyče, pak střela po Vlčkově přihrávce tentokrát nesedla Morsteinovi ... Ten mohl skórovat i v další šanci, kdy míč pěkně zatáhl a pak i přihrával Suchý, jenže střela útočníka Čechie mířila mimo ... Domácí byli nejblíže snížení stavu šest minut před koncem, kdy z úhlu orazítkoval břevno Bílý! A když si na pozorného Merhouta nepřišel ani střelou z dálky znovu Pelikán, Čechie mohla dohrávat utkání v poklidu. Nakonec si také zaslouženou výhru z Berouna opět odvezla!

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 27. září 2020 od 16:30 hodin, kdy doma přivítá Stašov. Přijďte Čechii zase povzbudit !!!

ČL-U Beroun B - Nový Jáchymov 1:3 (1:0).
Branky: Morstein 2, Spurný. Rozhodčí: Palič - Pos, Setnička. ŽK: Krákora. Diváků: 50.
Sestava: Z. Merhout - O. Novák (28. K. Pecha), T. Cihelka, M. Krákora, M. Suchý, J. Odeesho Yaqo - L. Spurný, T. Frydrych, M. Vlček, L. Patera (46. P. Pelc) - J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Pelc, K. Semerák.