22232425262728
2930

28. září 2020 19:43

Nemyslitelné se stalo za půlhodinu skutečností ...

Čechie v dalším utkání při „koronavirových" opatřeních přivítala, v sestavě bez kanonýra Morsteina, Stašov. Začala s chutí a jako první pálil vedle branky pro přihrávce Cimpy Frydrych. Zakrátko neuspěl Spurný, který chtěl lobem nachytat hodně vysunutého gólmana hostí, ale míč o metr přelétl břevno ... Na opačné straně hřiště kryl Merhout bez problémů sraženou ránu Křikavy. Po rohovém kopu téhož hráče měl ideální příležitost Podhorník, jenže z hranice šestnáctky těsně minul! Dobrou příležitost měl na straně domácích Cimpa, ale ve skluzu mířil těsně nad. Hrál se bojovný fotbal z obou stran s tím, že Čechie byla častějším návštěvníkem na polovině soupeře, kterého však provázel soudržný a kompaktní výkon. Když Vlček nestačil hlavou usměrnit prudký Krákorův centr v blízkosti branky, Stašov si poněkolikáté mohl oddechnout ... Hrdlička v brance hostí v klidu lapil Frydrychovu střelu z dálky, ale za chvíli už neměl na další ránu domácích sebemenší nárok. Běžela 37. minuta a z 18 m se nádherně pod břevno trefil Vlček - 1:0. Čechie byla nadále při chuti a povedenou střelou se prezentoval po delší době také Havel, jemuž scházely ke gólu pouze pověstné centimetry a mezi diváky to jen zašumělo ... Stašov měl ideální příležitost v poslední minutě prvního poločasu, kdy měl možnost trestného kopu, kterým ale Křikava pohrdl.
V úvodu druhého dějství nebyli domácí ve své kůži a dovolili soupeři několikrát pořádně zazlobit. Merhout v brance domácích se naštěstí nenechal zaskočit a doslova zázračný zákrok vytáhl po hlavičce kapitána Eichenmanna, jemuž centr servíroval nebezpečný Kučera. Novojáchymovské nadále trápila především nepřesnost v rozehrávce a neschopnost obejít protihráče ... Po desetiminutovém útlaku až Frydrych oslovil přihrávkou Spurného, který ale poslal míč z 16 m nad břevno. Nepovedená střela i tak Čechii probrala a její hráči přepnuli na vyšší výkonnostní stupeň. V 55. minutě se do šestnáctky prodral několika báječnými fintami Frydrych, ještě hezčí pak byl jeho centr na Cimpu a ten ve výskoku neomylně uklidil míč hlavou do soupeřovy sítě - 2:0. Za další dvě minuty přišel gól tzv. jako „přes kopírák" s jediným rozdílem. Střelcem branky byl ze stejného místa hlavičkující Spurný - 3:0. Následné divácké „bůrové"prosby jakoby domácí hráče ubezpečily, že se nic nemůže stát ... Půlhodinu před koncem zápasu se ale tato myšlenka začala měnit ve velký omyl ... Když v 62. min. v poslední chvíli srazil Pecha obětavě míč na rohový kop, bylo jasné, že soupeř ze Stašova v Novém Jáchymově zdaleka nic „nebalí" ... Co naplat, že Merhout v 68. min. nadvakrát opakovaně vychytal soupeře, když nedůslednému bránění vzápětí napomohl nešťastný vlastní gól „couvajícího" Suchého po nepovedené střele Podhorníka - 3:1. Zápletka na sebe nechala čekat pouhé dvě minuty. Špatnou defenzívu tentokrát potrestal střelou podél bezmocného Merhouta Dlouhý - 3:2. Čechie se konečně probrala, ale pojistku svému hubenému náskoku nepřidala ... Bombu Spurného vyrazil pohotový gólman Hrdlička na roh, domácí kapitán neuspěl proti stašovskému strážci ani po ideální přihrávce Krákory. A tak se stalo to, co bylo po hodině hry pro černožluté naprosto nemyslitelné ... Poslední možnost ke skórování dostali hosté v již nastaveném čase. V probíhající 92. min. byl nařízen trestný kop za hranicí šestnáctky domácích. Těm nepomohlo ani dlouhé rovnání obranného valu na pokutové značce. Kučera zvládl situaci bravurně a po jeho střele končící v levé šibenici se Merhout jen smutně ohlédl - 3:3. Zatímco Stašovští za velkého jásotu naháněli šťastného exekutora a zachránce remízového bodu, hráči Čechie zůstávali na trávníku doslova jako přikovaní ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 3. října 2020 od 14:00 hodin v Hořovicích, kdy změří síly s místním „B" týmem. K tomuto zápasu je vypraven autobus (děkujeme V. Hrubému za podporu), jehož odjezd je ve 12:30 hodin z návsi. Pojeďte či přijeďte Čechii povzbudit !!!

Nový Jáchymov - Stašov 3:3 (1:0).
Branky: Vlček, Cimpa, Spurný. Rozhodčí: M. Špicl - Plecitý, Franc. ŽK: Havel, Spurný, Frydrych. Diváků: 110.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, T. Cihelka, M. Suchý, M. Krákora (88. D. Ondračka), J. Odeesho Yaqo - L. Spurný, V. Cimpa, K. Pecha, T. Frydrych - M. Vlček (83. P. Sýkora). Další hráči připravení do hry: K. Semerák, L. Patera, O. Novák. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Pelc, P. Milfait, P. Cihelka.

e-mail: p.milfait@atlas.cz