22232425262728
2930

12. říjen 2020 16:24

V covidové atmosféře svižný fotbal a těsné vítězství Čechie

Další utkání v těžké „koronavirové" době sehrála Čechie na domácím hřišti, tentokrát bez diváků, proti Trubínu. Ani tak zápas nepostrádal opravdový náboj a zkušený rozhodčí Divílek v atraktivním duelu kartami nijak nešetřil, rozdal jich během devadesáti minut celkem deset! Jinak se hrál oboustranně bojovný a také útočný fotbal.
V první velké šanci se ocitl už v 7. min. hostující J. Porsch, ale Merhout se štěstím zalehl míč na brankové čáře. To první příležitost domácích v 10. min. skončila naopak gólem! Frydrych krásnou uličkou vysunul na levé straně Morsteina a ten přízemní střelou z úhlu překonal mladého Vácu - 1:0. Gól Čechii nabudil a za dalších osm minut mohla přidat druhý. J. Klička fauloval v šestnáctce Ondračku a verdikt sudího byl více než jasný - pokutový kop! Míč si postavil Semerák, jenže jeho prudká střela se odrazila od pravé tyče přes celou branku zpět do hry ... Trubínská odpověď byla rychlá. Na přesný centr Kroba zareagoval R. Klička, po jehož hlavičce míč zapadl do domácí branky - 1:1. Novojáchymovští opláceli akcí Patery, na jehož prudký centr nabíhající Morstein na hranici malého vápna nedosáhl ... Nebezpečí pro gólmana se odehrálo i na opačné straně. Po akci Rajtra však Merhout vychytal zblízka Vokáče. Ve 40. min. mířil, ještě nedávno hráč Čechie, Krob z trestného kopu nad branku. Mnohem lépe se vedlo při zahrání trestného kopu Spurnému, který ranou z úctyhodných 35 m trefil břevno a roztleskal tak pořadatelský sbor a několik diváků za plotem ... Dobrou ránu, ale nad branku, vyslal minutu před přestávkou ještě Semerák.
Druhý poločas začali domácí náporem. Morstein oslovil ve 47. min. dobrou přihrávkou na penaltové značce čekajícího Ondračku, ten však míč dobře netrefil. Vzápětí dobrou příležitost promrhal i Frydrych. Čechie ale nemusela zoufat. Hned za minutu se na pravé straně skvěle uvolnil Patera, ještě lépe od rohového praporku zacentroval a hlavičkující Morstein uvnitř malého vápna byl vyšší než gólman Váca - 2:1. Za dalších pět minut bylo v ponuré covidové atmosféře areálu Čechie ještě veseleji. Odeesho Yaqo si ve vlastní šestnáctce pod tlakem ukázkově stáhl z výšky snášející se centr soupeře, následně našel dlouhým pasem Frydrycha, který zase předvedl výstavní stopink. Akce bleskurychle pokračovala ještě lepší přihrávkou na rozběhnutého Morsteina, který mohl přesným zakončením zkompletovat svůj hattrick - 3:1. Paráda !!! Jenže ..., to by ani nebyla Čechie, aby skvěle rozehraný zápas znovu nezdramatizovala ... Obava o výsledek se ozvala až příliš brzy a daleko nebezpečnější začali být Trubínští. Po rychlém brejku už skoro jásal Vokáč, jemuž zkazil radost před zívající prázdnou brankou vracející se Pecha! Velkou motivaci měl v utkání především hráč hostí s č. 19 - Krob. Ten v 76. min. vyslal znovu nebezpečný trestný kop ze 17 m, jenže jeho bombu do šibenice Merhout skvěle vyrazil! Další parádní zákrok vytasil domácí gólman za tři minuty proti J. Porschovi. Fotbalovou lahůdkou byla dělovka Semeráka z 30 m a výborný zákrok Vácy, který projektil vytěsnil nad břevno za cenu rohového kopu! Na Merhouta v brance si nepřišel ve vyložené šanci ani střídající Kalina a hostům čas neúprosně ubíhal. Přesto dokázali místy hodně nervózní duel ještě zdramatizovat. Úspěšné zakončení z těžkého úhlu předvedl střídající V. Vlček - 3:2. A to nebylo vše ... Již v nastaveném čase dostali hosté po faulu domácích výhodu trestného kopu těsně za hranicí šestnáctky. Takže parketa pro Kroba ... Ten sice propálil zeď bránících hráčů Čechie, ale míč ukryl do bezpečí ve své náruči výborný Merhout!
Hned poté zazněl na okraji křivoklátských lesů konečný hvizd rozhodčího Divílka.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE ???????????????????????????????
( jinými slovy „bůhví kdy"... :(

Nový Jáchymov - Trubín 3:2 (1:1).
Branky: Morstein 3. Rozhodčí: Divílek - D. Špicl, Setnička. ŽK: Odeesho Yaqo, Spurný, Suchý, Semerák. Diváků: 0 (nařízení vlády ČR).
Sestava: Z. Merhout - D. Ondračka (71. J. Novák), M. Suchý, L. Spurný, J. Odeesho Yaqo - K. Pecha, T. Frydrych. L. Patera, M. Vlček, K. Semerák - J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, P. Milfait, P. Cihelka.