22232425262728
2930

23. srpen 2021 16:36

První zápas a s ním tři hattricky - v hlavní roli Morstein

Po necelých deseti měsících se Čechie opět utkala v okresním přeboru v utkání o mistrovské body. To, že jsou její hráči po dlouhé pauze pořádně nažhaveni, ukázal již první poločas duelu se Stašovem. Hosté se v Novém Jáchymově po většinu času bránili, ale jejich defenzíva byla často hodně propustná a ulehčila tak práci vyhlášeným domácím střelcům.
Již v 10. min. od rohového praporku nádherně zacentroval Patera a hlavička Morsteina byla na hranici malého vápna neomylná - 1:0. Po chvilce vyrážel Vávrovu střelu z úhlu Hrdlička. Po čtvrthodině hry jásali domácí podruhé. Novic Spousta založil akci s Paterou, který se pasoval do role nahrávače a před nabíhajícím Morsteinem míč nešťastně uklidil do své branky Barborka - 2:0. Změnit skóre a možná i průběh hry mohl Kučera, jenže jeho bombu z hranice šestnáctky skvěle vyrazil Bednář! Po dvaceti minutách se do listiny střelců poprvé zapsal také Frydrych, který převzal chytrou přihrávku tzv. „za beky" od Patery a následně přehodil brankáře Hrdličku - 3:0. Zakrátko po Spoustově uvolnění pálil nad branku soupeře Morstein a ladil tak ještě svá mířidla pro další minuty. Ve 25. min. vyrobil školáckou hrubku gólman hostí, kterému sebral lacině míč Morstein a přidal svůj druhý gól - 4:0. Střelcem se mohl brzy stát po Cihelkově dalekonosném pasu také Cimpa, jenže jeho hlavička jen o vlásek minula pravou tyč stašovské branky. Když Frydrych vymyslel ve 36. min. parádní uličku Morsteinovi, ten nabídkou nepohrdl a ve sprintu proti vyběhnuvšímu Hrdličkovi pohodlně a přesně k tyči po zemi skóroval - 5:0. Vedení mohl do přestávky navýšit po Frydrychově uvolnění ještě Vávra, ale ani tentokrát z úhlu neuspěl, když míč jen těsně minul branku soupeře ...
Druhé dějství odstartovala znovu přesná přihrávka Patery prakticky z brankové čáry a dorážející Morstein mohl načít svůj druhý zápasový hattrick - 6:0. Čisté konto Bednář ztratil v 57. minutě, kdy korigoval stav Dlouhý - 6:1. Už za necelých pět minut to byl ale znovu Morstein, který si proti stašovskému brankáři v neděli prostě věřil a po zemi k tyči přidal sedmý gól domácích - 7:1. Čechie hrála uvolněně, s chutí kombinovala a občas si troufla i na individuální kousky. Takový předvedl v 68. min. Frydrych, po jehož slalomu a umístěné střele k tyči lovil Hrdlička míč ze své sítě poosmé - 8:1. Svoji chytrost prokázal domácí záložník za dalších pět minut, když z dálky nachytal vysunutého gólmana hostí střelou do opuštěné branky - 9:1. V nedbalkách přistihl na opačné straně Bednáře také stašovský Kučera, jehož trestný kop z 28 metrů zapadl u levé tyče do sítě - 9:2. Debatu mezi diváky o tom, zda mají v Novém Jáchymově dvojcifernou časomíru, utnul minutu před koncem střelec zápasu Morstein po předchozím nádherném sólu Spurného - 10:2.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 29. srpna 2021 od 10:15 hodin na hřišti berounského Cembritu. Přijeďte nám fandit !!!

Nový Jáchymov - Stašov 10:2 (5:0).
Branky: Morstein 6, Frydrych 3, vlastní. Rozhodčí: Šnajdr - Vodička, Plecitý. ŽK: Krákora. Diváků: 140.
Sestava: B. Bednář - M. Krákora (79. L. Havlíček),T. Cihelka, M. Suchý, L. Spurný - V. Cimpa (46. M. Vlček), R. Vávra (46. K. Pecha), T. Frydrych (74. O. Novák). L. Patera, D. Spousta - J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, P. Cihelka.