22232425262728
2930

30. srpen 2021 07:22

Čechie na bodový zisk u Berounky nedosáhla

Utkání v Berouně „pod mostem" mají pro Čechii vždy svůj náboj a nejinak tomu bylo v poslední srpnovou neděli ... O první vážnější moment zápasu se na konci 7. min. postaral Vlček, jehož přízemní střelu z 18 m Ilko kryl. Na opačné straně hřiště zachraňoval v posledním okamžiku před Novákem obětavým skluzem Spousta. Pak Vávra ideálně posunul Vlčkovi, jehož střela trefila pravou tyč berounské branky! Vlček byl při chuti a zakrátko to zkoušel znovu z úhlu, jenže i tentokrát našel náruč připraveného Ilka. S bombou domácího Nováka si poradil i gólman Čechie Merhout. Gól nepadl ani poté, co se Spousta v šestnáctce šikovně uvolnil, ale zakončil až příliš slabě ... Branka padla ve 22. minutě, jenže radost hostům nepochopitelně zkazil rozhodčí Marx. Spurného pas na Morsteina Ilko špatně odhal, útočník hostí, ač uvnitř šestnáctky faulován „koňarem" domácího gólmana, přesto hlavou skóroval. Verdiktu sudího se následně podivovali snad všichni přítomní včetně domácí lavičky ... Pro Morsteina znamenal první poločas „za odměnu" dohrát v bolestech a vystřídat již v začátku půle druhé ... Čechie se přesto ujala vedení za další čtyři minuty, kdy se tzv. „z darovaného" trestňáku trefil Vlček - 0:1.
Jestliže hosté v první pětačtyřicetiminutovce spolehlivě hlídali nejnebezpečnějšího domácího hráče Nováka, v té druhé na něho zapomněli již po několika vteřinách. Šikovný domácí hráč se prodral obranou a z hranice šestnáctky střelou po zemi k tyči vyrovnal - 1:1. Čechie zcela vypadla z tempa a až příliš okatě jí začínal chybět zraněný střelec neuznané branky Morstein, který odešel „z placu" po třech minutách hry... Cembrit byl tedy častějším hostem na polovině soupeře a ideální možnost ke skórování promarnil hlavičkující D. Novotný. Hosté se na dostřel branky soupeře dostávali už jen hodně sporadicky a paradoxně nejvíce vzruchu přinesl dalekonosný lob Spurného, který ale o metr minul Ilkovu branku. Berounští pak strhli vedení na svoji stranu s notnou dávkou štěstí v 77. minutě. Novák trefil z trestného kopu Vávru, od něhož míč úplně změnil dráhu letu a zapadl k opačné tyči, než čekal Merhout - 2:1. K vyrovnání nevedla po několika „hluchých" minutách ze strany hostů ani sražená střela Frydrycha, a tak Čechie odjížděla z Berouna tentokrát s prázdnou ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 5. září 2021 od 17:00 hodin na svém hřišti proti rezervnímu týmu ČL-U Beroun. Přijďte nám fandit !!!

Cembrit Beroun - Nový Jáchymov 2:1 (0:1).
Branka: Vlček. Rozhodčí: Marx - P. Vlachopulos, Pos. ŽK: Cihelka, Spurný. Diváků: 200.
Sestava: Z. Merhout - M. Krákora (81. O. Novák), T. Cihelka, M. Suchý, L. Spurný - M. Vlček (81. J. Odeesho Yaqo), R. Vávra, T. Frydrych, D. Spousta, L. Patera - J. Morstein (48. K. Semerák). Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc.