22232425262728
2930

05. září 2021 20:45

Čechie zachránila alespoň bod s více jak o století mladším soupeřem!

Při absenci Morsteina (zranění z Cembritu) bylo jasné, že Čechie bude muset v domácím utkání pozměnit herní styl. Do Nového Jáchymova zavítal navíc mladý houževnatý soupeř. Věkový součet hráčů, kteří zasáhli v neděli do hry, představoval na straně domácích 434 let oproti 311 rokům na straně soupeře a to Berounští zapojili do boje ještě o jednoho borce navíc ... Ušetříme vám počítání - věkový rozdíl tedy představoval přesně 123 let (!)
A domácí tento fakt vzali hned v úvodu zápasu na lehkou váhu. Laxnost v obraně Čechie tak již na začátku čtvrté minuty ztrestal přesnou trefou Bednárik - 0:1. Čechie častokrát uvízla v ofsajdových sítích soupeře a dlouho se jí nevedlo takřka vůbec nic. Štěstí pro domácí, že hostující Pošmurný naložil trestuhodně se svojí vyloženou šancí a branku po svém úniku zblízka minul. Novojáchymovští se předčasně radovali z vyrovnání ve 28. minutě, kdy po akci Spurného s Paterou necitlivě dorážel v ofsajdovém postavení míč zblízka do sítě Vlček ... K úspěchu nevedly ani sražený trestný kop Spurného a později ani Krákorova pohotová střela po přihrávce Patery. Nedůslednost domácích zadáků nedokázal na opačné straně hřiště potrestat Veselý, jehož šance byla znovu stoprocentně gólová. Z protiútoku zahrozili Spurný s Paterou, jenže stav zůstával stále stejný. Do přestávky pak mohl ještě vyrovnat Vlček po centru Spurného, ale jeho hlavička z malého vápna mířila nad břevno.
Ve druhém dějství to byl nejprve Vlček, který se marně snažil vyzrát na gólmana Ježdíka. Merhout se na opačné straně vyznamenal zase při další tutovce Pošmurného a míč mu tváří v tvář srazil na roh. Po centru Patery měl dobrou příležitost ke skórování znovu Vlček, ale gólman berounské rezervy byl i tentokrát proti... Čas ubíhal domácím hodně rychle a přes očividnou snahu s výsledkem něco udělat se Čechii stále nedařilo. Když Vávra skvěle vysunul přihrávkou mezi hostující stopery Spurného a ten v souboji s Ježdíkem nedokázal uspět, zdálo se, že Čechii bude i tato šance při konečném zúčtování hodně mrzet. Naštěstí po následném ukázkovém rohovém kopu Patery domácí kapitán odčinil předchozí selhání a zblízka hlavou pod břevno skóroval - 1:1. Ani jeden z celků se v posledních deseti minutách nechtěl spokojit s remízovým bodem a myslel více na útok než na obranu. Dokladem toho byla 83. minuta, kdy domácí zadáci nechali bez povšimnutí ve velkém vápně střídajícího Kačírka, jehož první dotek s míčem mohl skončit gólově, ale rána z voleje jen těsně minula pravou tyč! Pak Merhout s obtížemi v poslední chvíli likvidoval trestný kop Bednárika. Poslední šanci ke skórování měl další střídající hráč, tentokrát na straně domácích. Patera tři minuty před koncem servíroval do šestnáctky další pěkný centr, ale O. Novák se hrdinou zápasu také nestal ... Ani dvouminutový nastavený čas už na nerozhodném stavu nic nezměnil a oba soupeři se tak na samotném okraji křivoklátských lesů na pravém břehu Habrového potoka o mistrovské body spravedlivě rozdělili.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 11. září 2021 od 17:00 hodin na hřišti v Žebráku. Přijeďte nám fandit !!!

Nový Jáchymov - ČL-U Beroun B 1:1 (0:1).
Branka: Spurný. Rozhodčí: Divílek - M. Špicl, Vodička. ŽK: Frydrych, Vávra, Krákora. Diváků: 180.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora,T. Cihelka, M. Suchý, R. Vávra, M. Vlček (70. V. Cimpa), T. Frydrych, L. Patera, D. Spousta, L. Spurný (80. O. Novák). Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Pelc, M. Stárek.