22232425262728
2930

12. září 2021 20:16

Čechie bere po týdnu opět bod, tentokrát dovezený ze Žebráku

Zraněními zdecimovaná Čechie, k tomu pochopitelné faktory dovolené a pracovních povinností dalších hráčů, to vše sečteno a podtrženo nevěstilo před utkáním v Žebráku nic dobrého (mj. chyběli T. Cihelka, L. Patera, L. Spurný, M. Suchý, V. Cimpa, B. Bednář, nedoléčený J. Morstein pak nastoupil až v průběhu druhého poločasu).
Přesto sehrála Čechie v královském městě důstojnou partii a odvezla si odtud cenný bod! Když ve 13. minutě chyboval při vyhození míče brankář Merhout a nová akvizice domácích Svoboda tuto chybu pohotově ztrestal (1:0), rozhodně to s hosty na nějaký bodový zisk nevypadalo... S přibývajícími minutami se ale hra vyrovnala a jako první vylekal gólmana Hnízdila z úhlu Spousta. Po půlhodině hry a velkém zmatku v šestnáctce hostí zachránila Čechii pravá tyč branky po střele Jankovce. Domácí měli zase štěstí tři minuty před přestávkou, kdy Semerák trefil z trestného kopu z 18 m břevno!
Po změně stran měla Čechie častěji míč na svých kopačkách, mimo branku mířila Frydrychova střela. Oživení do hry hostů přinesl především střídající Morstein. Toho skvěle uvolnil do samostatného úniku Frydrych, ale hostující útočník proti Hnízdilovi neuspěl. Domácí gólman nataženou rukou v poslední chvíli srazil míč na rohový kop! Dobrý zákrok předvedl na opačné straně hřiště i Merhout, jenž z úhlu vychytal Svobodu. Blízko gólu byl Spartak v 75. min., kdy z trestného kopu roztancoval břevno Merhoutovy branky domácí Ježdík. Hosté se i v okleštěné sestavě hodně snažili a zasloužené odměny se dočkali v 84. minutě. Na dlouhý aut Krákory pohotově zareagoval Spousta, který uvnitř šestnáctky prodloužil na Frydrycha, ten se elegantním zaseknutím míče zbavil protihráčů a přesnou střelou k levé tyči vyrovnal - 1:1.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 19. září 2021 od 16:30 hodin na domácím hřišti proti „B" týmu Hořovic. Přijďte nám fandit !!!

Žebrák - Nový Jáchymov 1:1 (1:0).
Branka: Frydrych. Rozhodčí: P. Vlachopulos - J. Špicl, Pos. ŽK: Odeesho Yaqo, Semerák. Diváků: 50.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora, K. Semerák, J. Havel, R. Vávra (59. Morstein), O. Novák, M. Vlček, D. Spousta, T. Frydrych, L. Havlíček. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Suchý, M. Plachý.