22232425262728
2930

20. září 2021 07:11

Ze zápasu „napřesdržku" nakonec „smeknutý klobouček" a aplaus ...

Kdo zavítal v neděli včas do areálu Čechie a vydržel v něm až do samotného konce, nestačil se divit ... Domácí, poté, co ve slátané sestavě vyválčili cenný bod v Žebráku a v domácím prostředí již nastoupili takřka kompletní, zřejmě propadli dojmu, že se jim tentokrát „nic nemůže stát". Opak byl pravdou. Již ve 3. minutě se nádherně trefil z trestného kopu pod břevno Vyšín - 0:1. Zkamenělí domácí hráči ještě nestačili vstřebat úvodní šok a ten druhý jim už za necelé dvě minuty připravil nejstarší hráč na trávníku Žáček, který pohodlně zaběhl za domácí beky a bez problémů zakončil - 0:2 (jinak ale rozdíl věku na obou stranách byl, stejně jako proti ČL-U Beroun, děsivý - 135 let; domácí 425 let/13 hráčů - hosté 290 let/12 hráčů). Následně se Vyšín protáhl „namalovanou" obranou Čechie a radost mu zkazil až úspěšným zákrokem Bednář. Hostující hráč s č. 9 ale nemusel dlouho zoufat. V 16. min. dostal po dalším naivním faulu domácích příležitost trestňákového „repete", obstřelil zeď a zaskočil i gólmana Bednáře - 0:3. Ani třetí gól neznamenal žádný „budíček" a hostující rezerva nadále cvičila Čechii ve všech fotbalových dovednostech včetně důrazu, rychlosti či kombinace. Z dalšího trestného kopu jen o kousek minul brankovou konstrukci Svoboda, po něm bez pronásledovatelů uháněl k Bednářově brance Čapek. Ale rovněž minul ... Když ve 33. min. vlétl do ospalé domácí obrany Vyšín, zapsal se do listiny střelců potřetí - tentokrát přímo ze hry - 0:4. Čechie pohnula ukazatelem skóre až pět minut před přestávkou. Patera zacentroval přesně ze své parkety a zblízka hlavičkující Morstein překonal Bramboru - 1:4. Pátý úder mohl domácím zasadit v poslední minutě první půle Wacker, ale Bednář jeho pokus vytlačil na levou tyč!
Do druhé půle nastoupili domácí se dvěma změnami a byli rázem jako vyměnění. Morstein ve 48. min. nabíjel Frydrychovi, jehož bombu z penaltové značky reflexivně vyrazil Brambora. Za minutu pak Frydrych další střelou jen těsně branku minul a Čechie pochopila, že zápas ještě není ztracen. Prodírající se Morstein v 50. min. branku také o centimetry netrefil, ale tlak domácích enormě sílil. Za dvě minuty již ale Čechie jásat mohla. Akci rozehrál střídající Vávra a Spurný na konci mířil přesně k tyči - 2:4. Za dalších pět minut bylo v domácím táboře ještě veseleji, jak mezi hráči, tak mezi fanoušky. Rohový kop rozehráli Spurný s Paterou, míč následně zahrál „do ohně" Vlček a Morstein na hranici malého vápna znovu nezklamal - 3:4. Vyrovnávací gól byl doslova na spadnutí již za minutu. To se Vávra elegantně uvolnil uvnitř šestnáctky, chytře vystřelil, ale Brambora v poslední chvíli míč vyrazil skvělým zákrokem na roh. V 65. min. pak Vávra vyslal vpřed Morsteina, který se zbavil obránců a zblízka z těžkého úhlu nedal šanci Bramborovi opět vyniknout - 4:4. Jako opaření rázem působili hosté. Tlak Čechie gradoval a ta měla hlad po gólech i nadále. Spurný se v šestnáctce soupeře pokládal do střely, jenže míč v síti neskončil. Brambora zasahoval v 79. min. proti ráně Vávry z rohu šestnáctky a domácí diváci si nadále žádali další gól. Dočkali se v 84. min., kdy Odeesho Yaqo vybídl ke skórování opět Morsteina a ten uvnitř šestnáctky dokonal senzační obrat - 5:4. Pátý úspěch mohl novojáchymovský kanonýr přidat po předchozí spolupráci Patery s Vávrou, ale míč napálil 2 m nad břevno! Soupeř se ve druhé půli jen těžce smiřoval s nepřízní nedělního fotbalového osudu, dokladem čehož bylo i zbytečné vyloučení Svobody minutu před koncem utkání. Závěrečná děkovačka „pod strání" již pouze dokreslila euforii a zisk tří mistrovských bodů ve dvou zcela odlišných dějstvích ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 25. září 2021 od 16:30 hodin na Tetíně. Přijeďte nám fandit !!!

Nový Jáchymov - Hořovice B 5:4 (1:4).
Branka: Morstein 4, Spurný. Rozhodčí: Bidšovský - J. Palič, F. Plecitý. Diváků: 120.
Sestava: B. Bednář (46. Z. Merhout) - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora, T. Cihelka, O. Novák (46. R. Vávra), J. Havel, L. Patera, L. Spurný, T. Frydrych, M. Vlček, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Pelc, M. Suchý, J. Vlach.