22232425262728
2930

28. září 2021 14:47

Po týdnu Čechie znovu nadělila soupeři "bůra"

Katastrofální terén (!) - na úvod stručné shrnutí tetínské hrací plochy. S tou se Čechie naštěstí dokázala vyrovnat a přežít zápas bez vážnějších zranění... Hned v 5. min. neuspěl proti Novotnému Morstein, který se po přihrávce Vávry ocitl ve stoprocentní šanci. Na opačné straně mířil z trestného kopu mimo tyče Šimáček, po něm ze hry pálil nad branku Hejna. Bojovný celek domácích měl další možnost po 20 minutách hry, kdy Merhouta trefil zblízka Bláha. Čechie měla dobrou příležitost za deset minut, kdy Patera netrefil ideálně ze vzduchu snášející se míč. Bez reakce spoluhráčů pak zůstal, bohužel, Paterův nebezpečný rohový kop a stav zůstával nadále bezbrankový. Obrovskou šanci zazdil na straně domácích Smetana, který z hranice šestnáctky nedokázal přehodit pozorného Merhouta. Tetín se ale přece jen dočkal, když se pět minut před přestávkou nadvakrát střelecky prosadil zpoza velkého vápna Hejna - 1:0. Záludnost terénu pak ve 41. min. zmařila další dobrou šanci Morsteina, v poslední minutě první půle pak Morstein opět neuspěl na hrbolatém povrchu po ideální přihrávce Odeesho Yaqo.
Novojáchymovští pak, stejně jako před týdnem, zabrali po obrátce. A hodně jim k tomu pomohl i soupeř. Již po 15 vteřinách druhé půle měl brankář Novotný velké problémy se střelou Morsteina, ale lovit míč ze své sítě musel už za čtyři minuty. To centr Patery před nabíhajícím Morsteinem zasáhl Hrdlička ve vzdálenosti 25 m od branky tak nešťastně, že z toho byl nefalšovaný vlastenec v síti překvapeného Novotného - 1:1. Před svým vystřídáním stačil nebezpečně zahrozit i Frydrych, jenže míč z 18 m mířil z jeho kopačky těsně nad branku. Na Merhouta z protiútoku nevyzrál Bláha, a tak se skóre měnilo na opačné straně. Jakkoliv závar před tetínskou brankou v 67. minutě zaváněl druhým vlastencem, až pozápasové hodnocení v areálu Čechie prozradilo, že autorem gólu byl Ondřej Novák a nikoliv o čtrnáct let mladší jmenovec v dresu domácích - 1:2. Za dalších šest minut zaspali domácí zadáci, hosté situace bleskově využili a po Spurného přihrávce se do listiny střelců mohl zapsat také Patera, který nedal Novotnému sebemenší šanci - 1:3. Pět minut před koncem přišel nádherný centr Spurného od postranní čary a číhající Morstein tentokrát tetínské drnoviště pokořil úspěšnou a pohotovou dorážkou - 1:4. Když pak Semerák, který celou dobu zásoboval spoluhráče dlouhými a poměrně přesnými nákopy, našel ideálně Morsteina a ten se řítil sám na gólmana, dal se tušit další úspěch. Gólman Novotný ale hostujícího útočníka podrazil a Čechie měla výhodu pokutového kopu. Penaltu vzápětí nechytatelnou bombou pod břevno proměnil Cihelka a dal výsledku bojovného duelu konečnou podobu - 1:5.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 3. října 2021 od 16:00 hodin na domácím hřišti proti Nižboru. Přijďte nám fandit !!!

Tetín - Nový Jáchymov 1:5 (1:0).
Branky: vlastní, O. Novák, Patera, Morstein, Cihelka z PK. Rozhodčí: Špivák - Červenka, Pos. ŽK: Odeesho Yaqo. Diváků: 70.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Krákora, K. Semerák, T. Cihelka, R. Vávra, T. Frydrych (62. O. Novák), M. Vlček, L. Patera, L. Spurný, J. Morstein.  Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Suchý, M. Pelc.