22232425262728
2930

01. listopad 2021 07:19

Stručně: ZLATÝ BOD !!!

Čechie přivítala v neděli svého snad nejméně oblíbeného soupeře, se kterým za poslední čtyři roky uhrála pouhý remízový bod! Také tentokrát byli „Šemíci" fotbalovější a za remízu 1:1 po devadesáti minutách byli o poznání spokojenější domácí fotbalisté ...
V první velké šanci se na začátku 5. min. po rohu Patery ocitli nejprve Suchý a pak i Semerák, ale gól z toho nebyl. Na straně hostů měl brzy nabito Vršecký, jehož střela z 18 m mířila nad branku. Odpověď Čechie na sebe nenechala dlouho čekat a Morsteinovi scházel střelou „z první" pouhý metr k dosažení gólu! Ten ale padl na opačné straně. Ve 24. min. se do rychlého brejku dostal Kalina, průnikovou přihrávkou do odkryté obrany Čechie oslovil Nového, který nedal Merhoutovi šanci - 0:1. Vyrovnání se mohlo zrodit prakticky ihned po rozehrávce ze středového kruhu. Spurný přesným centrem našel Morsteina, ten ale tváří v tvář vysunutému brankáři Kadeřábkovi nastřelil pouze jeho! Obrovskou šanci spálil rovněž Šuster po dalším z rychlých protiútoků soupeře, to byla odehrána první půlhodina zápasu... Ve 34. min. prolétl bez povšimnutí spoluhráčů malým vápnem soupeře ostrý rohový kop Patery a domácí se tak marně snažili srovnat skóre. Nic na tom nezměnil ani velký závar v šestnáctce Neumětel pět minut před přestávkou, kdy k radosti nescházelo mnoho nejprve Spurnému, poté Vlčkovi a nakonec i Cimpovi...
V první půli lepší hosté po změně stran ještě přidali a Čechie včetně pozorného Merhouta v brance se měla stále co ohánět. Přesto to byli domácí, kteří udeřili.  Na konci 49. min. vybojoval Morstein skvěle míč za hranicí šestnáctky a protože Kadeřábek byl v souboji pomalejší než domácí útočník, nezbylo mu nic jiného než následně uvnitř pokutového území faulovat. Oba aktéři byli po tomto porušení pravidel chvilku otřeseni a zhruba tři minuty se nehrálo. Pak si na „puntík" postavil míč Cihelka a nechytatelnou bombou penaltu proměnil - 1:1. Čechie se ale ze hry prakticky vytratila a odolávala nájezdům soupeře stále častěji. Mnohdy se navíc i zbrkle zbavovala vybojovaných míčů, její přihrávky byly nepřesné nebo mířily do území „nikoho"... Hosté tlačili, zcela ovládli hru a ideální příležitost měli m.j. v 64. min. z trestného kopu z ideální vycentrované parkety metr za šestnáctkou. Kalinova bomba „po slunci" se ale naštěstí pro domácí mezi brankové tyče nevešla. Tutovku promarnil po deseti minutách i Nový, který branku zblízka rovněž překopl! Neumětely paradoxně nakonec nemusely získat ani bod. V poslední minutě vybídl z trestného kopu Cihelka dohodnutým signálem k zakončení Spurného, domácí kapitán ale z 12 m branku také netrefil.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 6. listopadu 2021 od 11:00 hodin na hřišti v Drozdově. K tomuto utkání je opět vypraven autoBUS (klub děkuje V. Hrubému za podporu) a atraktivního výjezdu se mohou zúčastnit i fanoušci (odjezd dle rozpisu v 9:30 hodin z návsi). Přijeďte nám fandit, nebo pojeďte rovnou s námi !!!

Nový Jáchymov - Neumětely 1:1 (0:1).
Branka: Cihelka z PK. Rozhodčí: D. Špicl - M. Špicl, Bidšovský. ŽK: Spurný, Suchý. Diváků: 130.
Sestava: Z. Merhout - O. Novák, T. Cihelka, M. Krákora, K. Semerák (10. V. Cimpa), M. Suchý, L. Patera, T. Frydrych, L. Spurný, M. Vlček (88. L. Havlíček), J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, J. Vlach.