22232425262728
2930

08. listopad 2021 17:45

Z Drozdova s jasným úkolem: co nejrychleji zapomenout !!!

Čechie vyrazila k poslednímu letošnímu výjezdu na hřiště soupeře opět autobusem (klub děkuje V. Hrubému za podporu). Tříbodová nafta, kterou dopravce tankoval do Chyňavy, ale v nádrži autobusu stačila během čtrnáctidenního garážování v Novém Jáchymově vyschnout, a tak se Čechie z Drozdova vracela s porážkou a to ostudnou ... L

Na terénu, který na první pohled vypadal poměrně slušně, ale hráči hostí neměli vzhledem k datumu vhodně „přezuto" (řidičskou hantýrkou řečeno) a často tak na trávníku klouzali jako na ledu ... Problémy se sestavou katapultovaly na místo útočníka znovu brankáře Z. Merhouta. A byl to právě on, který v 5. min. pálil nad branku soupeře z 18 metrů. Ze stejné vzdálenosti to na opačné straně zkoušel Hlavsa, ale našel jen rukavice pozorného Bednáře. K úspěchu po chvilce nevedl pohledný slalom Frydrycha v šestnáctce domácích a v tu chvíli nic nenasvědčovalo tomu, že hosté budou v Drozdově po pár minutách hrát druhé a po přestávce často i třetí housle ... Ve 27. min. po zbytečném faulu u postranní čáry přišel centr, který přesně dosedl na hlavu Štochla a Drozdov šel do vedení - 1:0. Zápas na Hořovicku se po celou dobu nesl v duchu zbytečných ztrát míčů na straně hostů a okamžitých rychlých brejků na straně domácích ... Dokladem toho byla 32. min., kdy Drozdovští odvrátili rohový kop Čechie, následoval rychlý brejk, přečíslení obrany soupeře a na konci akce suverénní zakončení Vodičky - 2:0. Účet první půle uzavřel symbolicky prudkou střelou Z. Merhout, kterou ale Krafek vytěsnil na roh. Následovala už jen neuznaná ofsajdová branka Morsteina po přihrávce Spurného.
Druhý poločas zpočátku nevypadal na to, že hosté totálně vyklidí hrací pole a budou pouze přihlížet kombinacím Drozdova, jehož hráče, na rozdíl od soupeře, fotbal totiž bavil ... Vávrova levačka směřující vysoko nad branku byla na dalších třicet minut vším, co Čechie v Drozdově svým příznivcům nabídla. Bohužel. A tak skóre začalo pomalu, ale jistě, narůstat! V 56. min. přišel brejk Vodičky a v přečíslení dvou na jednoho uklidil míč do sítě bezmocného brankáře Bednáře střídající Otradovec - 3:0. Vrcholem zmaru ve hře Čechie byl na půlící čáře zapomenutý Otradovec, který neměl problém své téměř padesátimetrové sólo v 64. min. proměnit - 4:0. Fotbalový „silák" v dresu domácích tak mohl začít pomýšlet na hattrick. Radost mu brzy po jeho druhém gólu zkazil výborným zákrokem na brankové čáře Bednář, když po centru Pichlíka vyrazil Otradovcovu hlavičku na roh! Hattrick ale Otradovec mohl slavit už za chvíli. Byl to opět Pichlík, který oslovil Otradovce přihrávkou, kterou nešlo „nedat" - 5:0. Hosté se pak připomněli, že jsou vůbec na hřišti, po akci L. Bartoše, který v rohu šestnáctky obešel gólmana, ale následně zakončoval vedle branky. Po centru O. Nováka vybídl hlavičkou střídající Havlíček ke střele Morsteina, ten ale mířil pro změnu nad branku. Pak už se začal blížit očekávaný konec zápasu. Ještě před ním však poslední minuta, kdy pohlednou akci Drozdova zakončil Volráb - 6:0.

Své poslední podzimní mistrovské utkání sehraje ČECHIE po dohodě se soupeřem již v sobotu 13. listopadu 2021 od 10:15 hodin doma, kdy hostí Trubín. Přijďte nám letos již naposledy fandit !!!

Drozdov - Nový Jáchymov 6:0 (2:0).