22232425262728
2930

15. listopad 2021 17:34

Na podzim dobojováno, zaplať pánbůh ...

Poslední podzimní zápas pouze potvrdil ztrátu formy týmu Čechie a dokonale vykreslil její fotbalový zmar z poslední doby... Zimní přestávka tak bude pro Novojáchymovské doslova vysvobozením.
V první slibné příležitosti se po Frydrychově uličce ocitl Morstein, ale konec 7. minuty jen poukázal na to, že střelci domácích před zimní pauzou zvlhl střelný prach a Váca v brance hostů jeho ránu pohodlně lapil. Trubín to zkoušel také, jenže Krobova pravačka je o poznání slabší nohou, a tak zůstal mezi tyčemi klidný i domácí gólman Mehout. Vácu v brance pořádně natáhl až po 25 minutách Spurný, ale v téže minutě otevřeli po pár vteřinách skóre hosté. Pohlednou akci založil, tentokrát již svou obávanou levačkou, Krob a na konci byl úspěšným střelcem Vokáč - 0:1. Toho gól dostatečně nabudil a mnoho nescházelo, aby hned v další minutě skóroval podruhé. Jeho střela ale pouze cinkla o pravou tyč a naštěstí pro domácí skončila v boční síti domácí branky. Po půlhodině hry se ozvali opět domácí. Paterův rohový kop přizvedl hlavou Spurný a nebezpečný sražený míč skončil znovu v zámezí. Po opakovaném rohu již Morstein v malém vápně na centr od rohového praporku nedoskočil... Šance na vstřelení gólu se rýsovala domácím i ve 37. minutě, kdy J. Novák odvážně zaběhl do šestnáctky soupeře a jeho pokusu hlavou po centru Patery scházely jen pověstné centimetry. Těsně před přestávkou vyrazil Váca Frydrychovu střelu, ale domácí s případnou dorážkou zřejmě nepočítali...
Druhý poločas byl zpočátku vyrovnaný, i když fotbalové krásy ve své úvodní čtvrthodině rozhodně nepobral... Pak Merhout likvidoval ránu V. Vlčka z 20 metrů a zanedlouho začali hrát hosté z Trubína přesilovku. Za záchranou brzdu červené barvy zatáhl u středového kruhu Suchý a po faulu na Vokáče byl prvním sprchujícím se borcem sobotního dopoledního duelu. Z fotbalové letargie na straně domácích vybočila snad jedině ukázková rána z voleje v podání J. Nováka, kterou však Váca dokázal vytěsnit na roh! Jinak hra žlutočerných připomínala bídu s nouzí, a tak nebylo divu, že Trubín své vedení hodně lacino pojistil. Ztráta míč, malá rychlost i důraz, navíc nepokryté území ve vlastní šestnáctce - to byly rozhodující atributy, které předcházely dorážce neobsazeného Graciase - 0:2. Krákorova hlavička z dálky nemohla Vácu ohrozit a zápas tak pomalu, ale jistě, směřoval ke svému závěru. V něm se ještě o čestný úspěch pokoušel Cihelka, ale neměl správně seřízená mířidla. Hosté z Trubína si tak z Nového Jáchymova zaslouženě odvezli všechny body a jejich dokopná se mohla nést na vítězné vlně...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE na jaře 2022.
Fotbalisté děkují svým příznivcům a sponzorům za podporu v průběhu podzimní části sezóny a těší se na Vaši návštěvu v areálu ČECHIE (i na hřištích soupeřů) také v zápasech JARNÍ části okresního přeboru.

Nový Jáchymov - Trubín 0:2