22232425262728
2930

11. duben 2022 17:36

Divočina se vším všudy včetně dvou hattricků

Po dvou výhrách na hřištích soupeřů se Čechie, na jaře poprvé, představila na domácím trávníku. Divoké počasí, které v neděli v Novém Jáchymově a především v průběhu zápasu panovalo, nakonec přineslo na hrací ploše i divoký výsledek...
Úvodní gól doslova daroval domácím Helebrant svým kiksem, který nemilosrdně ztrestal na konci 5. minuty Morstein - 1:0. Spurného bombu nestárnoucí gólman Červený vyrazil na roh, na opačné straně Merhout nešťastně vyrazil střelecký pokus hostí a velké štěstí pro domácí, že gólová dorážka Palusky byla ofsajdová. V 16. min. nasměroval Spurný svůj rohový kop „od potoka" přímo do levé tyče branky soupeře! Běžela 21. min. a po centru od postranní čáry nikým nepokrytý Novák uklidil míč z voleje a zblízka pohodlně do sítě - 1:1. Domácí odpověděli Paterou, jenže jeho střela se mezi brankové tyče nevešla. Stav se ale měnil ve 24. minutě.  Patera našel zpětnou přihrávkou v šestnáctce Frydrycha, ten chytře přepustil míč Vávrovi, který přesně mířenou a cílenou střelou z 22 m k levé tyči skóroval - 2:1. Po chvíli následovala Frydrychova střela těsně mimo a blízko gólu byl vzápětí také Cembrit. Šťastného roh ale Novák zblízka svojí hlavičkou do branky „neuklidil"... Merhout se vyznamenal pět minut před přestávkou, když zmařil pohlednou akci Nováka s Paluskou. Hosté stále toužili po vyrovnání a Novák z 24 m pálil jen o centimetry vedle! Přesto mohla Čechie před odchodem do kabin svůj náskok ještě navýšit, ale Morstein na Červeného nevyzrál.
Ve druhé půli se s góly doslova tzv. roztrhl pytel ... Hned ve 48. min. předvedla Čechie krásnou akci. Spurný si vyměnil míč s Paterou, který od brankové čáry našel zpětnou přihrávkou Morsteina a ten z 8 m míč doslova pověsil do sítě - 3:1. Za šest minut byli diváci svědky další parády, když Frydrychova levačka z 20 m byla neomylná - 4:1. A góly, stejně jako vločky a krupice z nebe, padaly dál. V 65. min. Helebrant podsekl v šestnáctce Frydrycha a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. Cihelka, na rozdíl od zápasu v Trubíně, potřeboval pouze jeden penaltový pokus - 5:1. Cembrit jakoby na několik minut zcela rezignoval, zatímco domácí „hladověli" po gólech dál. Morstein přepustil míč Spurnému a nescházelo mnoho, aby se do listiny střelců zapsal i domácí kapitán. Vzápětí se Spurný proměnil v nahrávače a po jeho uličce mířil přesně k tyči Frydrych - 6:1. Čechii fotbal nadále bavil a skóre na časomíře ani tentokrát dlouho nevydrželo. Morstein uvnitř šestnáctky zpětnou přihrávkou oslovil Vávru a ten pohodlně zakončil - 7:1. Berounští korigovali po nešťastné „malé domů" Havla a pro Nováka nebyl problém s takovou situací naložit gólově - 7:2. V 82. min. se zrodila krásná fotbalová akce po ose Krob - Frydrych - Patera a Morstein mohl více než jistou dorážkou pohodlně zkompletovat svůj hattrick - 8:2. Hezké fotbalové okamžiky nebraly v areálu Čechie v neděli konce a další, potleskem odměněná paráda za necelé dvě minuty, měla na svědomí další hattrick. Frydrych napálil po milimetrovém centru Kroba míč z rohu šestnáctky křižnou ranou přímo do šibenice - 9:2. Po Morsteinově průniku v 86. min. se dvouciferný výsledek ještě nezrodil, ale desítka se v Novém Jáchymově přece jen nakonec „čepovala". V 88. min. se do role fotbalového hostinského totiž pasoval úspěšnou trefou střídající Krob. Ten suverénně proměnil těsně za hranicí šestnáctky trestný kop - 10:2.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 17. dubna od 17:00 hodin v Berouně „Na Ostrově" s týmem ČL-U Beroun „B". Přijeďte Čechii opět povzbudit !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Cembrit Beroun 10:2 (2:1)
Branky: Morstein 3, Frydrych 3, Vávra 2, Cihelka z PK, Krob. Rozhodčí: Hájek - Sekerka, Špivák. ŽK: Krákora Diváků: 70.
Sestava: Z. Merhout - O. Novák (77. M. Stárek), T. Cihelka, M. Suchý (77. K. Pecha), M. Krákora (69. J. Havel), J. Odeesho Yaqo, R. Vávra (73. J. Krob), L. Patera, T. Frydrych, L. Spurný (74. J. Krob), J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, M. Král, L. Havlíček, K. Semerák, P. Milfait.