22232425262728
2930

02. květen 2022 20:45

Promarněné šance, sympatický výkon, nakonec první jarní porážka...

Čechie odjížděla do Hořovic s vědomím, že bude opět vzdorovat mladému a pohyblivému soupeři (věkový rozdíl základních sestav činil 109 let, domácí 248 - hosté 357, tedy cca 10 let na hráče). I přes tento fakt to ale byli hosté, kteří si vypracovali v prvním dějství několik výborných šancí. Jenže s nimi nedokázali gólově naložit a špatná koncovka se zákonitě promítla do vývoje a nakonec i do výsledku zápasu...
Po čtvrthodině hry Morstein utekl domácím zadákům a sám proti gólmanovi promarnil první tutovku Čechie. Po osmi minutách vyslal Novák do útoku znovu Morsteina, ale ani jeho osamocený a nikým neatakovaný úprk z úhlu gól nepřinesl. Vzápětí roztleskala přítomné diváky výstavní bomba Vávry z 30 m, která měla jedinou chybu - mířila přímo na gólmana  Bramboru ... Domácí se stále nemohli v útoku prosadit a branku soupeře ohrožovali prakticky jen z rohových kopů, které však hráči hostí a gólman Merhout úspěšně odvraceli. Po půlhodině hry promarnil vynikající příležitost také Spurný, který se zbavil protihráčů a po sólu mířil tváří v tvář Bramborovi vysoko nad. Trest tak zákonitě přišel na druhé straně. Po centru Smetany se ve 35. min. nadvakrát střelou z vápna prosadil hořovický kapitán Mencl - 1:0. Už za minutu mohl vedení hořovické rezervy navýšit agresivní Bělohlávek, ale Merhout skvělým zákrokem hosty podržel. Cihelka oplácel líbivou střelou z úctyhodných 35 m, ta ale nemohla Bramboru mezi tyčemi nijak zaskočit. Účet prvního poločasu uzavřel Paterův centr ze strany, který ale opět vedle branky nasměroval hlavičkující Suchý.
Jakkoliv o přestávce hosté střádali v kabině plány na vyrovnání, vidina na bodový zisk se vzdálila již v 54. minutě, kdy se zpoza hranice šestnáctky k tyči trefil Smetana - 2:0. Trenér Rosenbaum zareagoval hned za minutu trojnásobným střídáním ve snaze změnit obraz hry. Byli to ale domácí, kteří měli šanci pojistit svůj dvougólový náskok. Bělohlávek se prodral do šestnáctky, obešel i gólmana hostí, ten ale stačil ještě doslova zázračně zasáhnout. Merhout byl pozorný i při trestném kopu Smetany a nadále živil jiskřičku naděje na úspěch hostů při životě ... V 70. min. byl blízko snížení po závaru před hořovickou brankou střídající Pecha, ale v tu chvíli ještě neuspěl. Že má Pecha hořovický trávník rád (pozn.: autor obou gólů vítězného zápasu Čechie v Hořovicích v říjnu 2020) dokázal již za deset minut. To totiž přesný centr rovněž střídajícího Kroba zblízka protlačil do hořovické branky - 2:1. Čechie v tu chvíli odemkla zadní vrátka a logicky myslela pouze na útok. Hra vabank aneb všechno nebo nic - tak vypadaly poslední minuty a vteřiny zápasu, kdy se do pokutového území soupeře vypravil i gólman Merhout. Po rohovém kopu byla Čechie blízko vyrovnání, když poslední „čerstvý" hráč Stárek málem propálil hradbu hořovických těl, jenže míč nakonec do branky nezamířil. Naopak, stal se kořistí domácích, kteří tak měli snadnou cestu pro pečeť svého vítězství. Vracející se Merhout v polovině svého zpátečního sprintu uklouzl a Čapek z půlící čáry dovedl míč do opuštěné branky - 3:1.
Čechie tak na jaře poprvé prohrála, přestože v Hořovicích zanechala více než sympatický dojem...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 8. května od 17:00 hodin na domácím hřišti proti Tetínu. Přijďte Čechii povzbudit !!!

Hořovice B - ČECHIE Nový Jáchymov 3:1 (1:0)
Branka: Pecha. Rozhodčí: Bidšovský - J. Špicl, Bartoš. ŽK: Cihelka, Havel, Krob, Spousta. Diváků: 80.
Sestava: Z. Merhout - O. Novák (55. J. Havel), T. Cihelka, M. Suchý, M. Krákora, J. Odeesho Yaqo (73. J. Krob), R. Vávra (55. D. Spousta) , L. Patera (84. M. Stárek), T. Frydrych, L. Spurný (55. K. Pecha), J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý.