22232425262728
2930

09. květen 2022 18:58

Další debakl odnesl Tetín, sám Morstein skóroval šestkrát ...

V dalším utkání přivítala Čechie v domácím prostředí Tetín, který se novojáchymovské fotbalisty v mistrovských zápasech marně snaží pokořit již téměř osm let. A nepovedlo se mu to ani v neděli, přestože v prvním poločasu byl domácím více než vyrovnaným soupeřem...
Skóre zápasu mohl po Paterově rohovém kopu otevřít z dobré parkety Suchý, ale jeho střela half-volejem mířila do oblak. Mnohem přesnější byl po chvilce z dálky Vávra, jenže Buriána mezi tyčemi zastihl připraveného. Tutovku měli na opačné straně jako první hosté, ale Bláha ji trestuhodně promarnil. A tak mohl pozvolna začít velký den domácího kanonýra v dresu č. 21. Novák v pádu poslal z postranní čáry obětavě přihrávku Morsteinovi, ten pohledem nejprve zkontroloval hrozící ofsajdovou situaci a pak už jen uháněl směrem k tetínské brance. Zakončil razantně a přesně - 1:0. Po dalším rohu Patery vznikl před hostující brankou závar a Vávra následně poslal špičkou míč jen do břevna! Odpovědí byla střela Hejny z 28 m, která ale Merhouta nezaskočila. Pak Frydrych typickou českou uličkou vyslal do dalšího sóla Morsteina, ten obešel i gólmana, ale střelu z úhlu do opuštěné branky nezvládl. Hejnův trestný kop donutil gólmana Merhouta k zákroku, ale vyrovnání hostům nepřinesl. Ve 26. min. vyslal Krákora nádherný dlouhý pas rozběhnutému Morsteinovi a ten proti brankáři už nezaváhal - 2:0. Za necelých pět minut chtěl z úhlu postupující Morstein „zahrát na housle" Buriánovi, jenže tetínský gólman u pravé tyče včas sklapl futrál ... Třetí gól do tetínské sítě přidal vzápětí Vávra, který milimetrově nasměroval z 27 m trestný kop do pravé tyče a do sítě - 3:0. Čechie byla při chuti a chtěla přidat další góly. Patera unikl na pravé straně tetínským zadákům, po jeho zpětné přihrávce ale Frydrychovu střelu srazili hosté uvnitř pokutového území na další roh. Po něm Suchý hlavičkoval jen do Buriánovy náruče. Tetín mohl těsně před přestávkou snížit, když se Michalík prodíral mezi domácí obranou a mnoho nescházelo, aby jeho sražená střela namísto rohového kopu skončila gólem...
A byl to právě Michalík, který otevřel účet druhého dějství a potrestal Čechii za její pasivitu po příchodu z kabin - 3:1. Čechie odpověděla pasem Spurného, který vystřídal zraněného Pateru, ale Morstein pálil z voleje levačkou nad břevno. Uklidnění a rozhodující moment utkání přinesla 65. minuta. Havel z pravé strany po zemi napříč šestnáctkou přesně přihrál nabíhajícímu Morsteinovi a jeho prudká dorážka znamenala nejen vedení o tři góly, ale také hattrick pro domácího kanonýra - 4:1. Důležitý byl i kouzelný zákrok Merhouta poté, co Bastl servíroval míč na hlavou zakončujícího Šimáčka! Nabito ostrými měl ale na druhé straně Morstein. Ten se v 74. min. trefil dobře mířenou střelou a podruhé během deseti minut překonal druhého gólmana Šafránka, který se pár minut předtím postavil do branky namísto Buriána - 5:1. A domácí „Moris" stále neměl dost. V 81. min. na půlící čáře prokoukl ofsajdovou past hostů a po svém sólu z půlící čáry mohl slavit další gólový zářez - 6:1. Za pět minut přišla změna. To Morstein sledoval a jistil fotbalovou akci Spurného, který si přihrávkou vybral Frydrycha a také on se po zakončení uvnitř šestnáctky zapsal do listiny střelců - 7:1. Minutu před koncem likvidoval stoprocentní šanci soupeře Merhout, který rozesmutněl O. Hrdličku. Začalo nastavení a v něm nejprve obrovskou šanci tentokrát spálil Morstein. Následoval trestný kop Kroba, který Šafránek vyrazil před Morsteina a ten svým, v pořadí šestým nedělním gólem, určil výsledku konečnou podobu - 8:1.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE již ve čtvrtek 12. května, kdy od 17:30 hodin přivítá v dohrávce 18. kola okresního přeboru Spartak Žebrák. Přijďte Čechii opět povzbudit !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Tetín 8:1 (3:0)
Branky: Morstein 6, Vávra, Frydrych. Rozhodčí: Ehl - Bartoš, Pokorný. Delegát OFS: Gall. Diváků: 105.
Sestava: Z. Merhout - O. Novák, T. Cihelka (11. J. Odeesho Yaqo), M. Suchý, M. Krákora (76. M. Stárek), J. Havel (76. M. Vlček), K. Pecha, R. Vávra (76. J. Krob), L. Patera (55. L. Spurný), T. Frydrych, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, L. Havlíček,  P. Milfait.