22232425262728
2930

13. květen 2022 11:24

Slibná dvacetiminutovka, pak už jen zmar, trápení a bída

Ukolébáni hladkým vítězstvím proti Tetínu nastoupili fotbalisté Čechie po čtyřech dnech opět doma a to v dohrávce 18. kola okresního přeboru proti Žebráku. První slibnou příležitost měl po přihrávce Patery Morstein, ale gólman Hnízdil byl u míče o krok dříve než domácí útočník. Skóre zápasu tak na druhé straně otevřel soupeř a jakoby už první gól ukázal, že Žebrák bude mít při zakončování svých akcí v Novém Jáchymově ve čtvrtek luxusní dostatek prostoru i času. Ve 14. min. zaspali domácí zadáci, nikým neatakovaný Jankovec si počkal na správný okamžik a uvnitř šestnáctky zamířil pohodlně a přesně k tyči - 0:1. Čechie se ale rychle otřepala a za minutu bylo vyrovnáno. Morstein prošel důrazně do šestnáctky, namísto zakončení poslal ještě přihrávku Havlovi a ten do prázdné branky bezpečně skóroval - 1:1. Domácí hráče gól zdravě „nakopl" a po chvilce Spurný pasem vyslal do úniku Morsteina, který ale trefil pouze vybíhajícího Hnízdila. Chuť si spravil domácí útočník na konci 21. min., kdy jej lobem uvolnil Krob. V souboji s obranou soupeře se důrazný Morstein prosadil a následnou střelou otočil skóre na stranu Čechie - 2:1. Jenže to bylo ze strany domácích, bohužel, všechno ... Otěže zápasu převzal soupeř, kterému často nahrával laxní přístup domácích, jejichž defenzíva byla často doslova žalostná. Dokladem toho bylo sólo kapitána Spartaku Nováka z vlastní poloviny, kterého v poslední chvíli zastavil až brankář Merhout. Jeho skvělý zákrok byl ale degradován již za minutu, kdy Čechie vůbec neobsadila Černého, který tak lacino srovnal na 2:2. Hosté nadále nacházeli mezery v obraně domácích, kteří často jen na dálku přihlíželi střeleckým pokusům a dorážkám fotbalovějšího soupeře. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Na konci 41. min. po dalším přečíslení nedokázal Suchý míč před brankovou čarou odkopnout a před Procházkou stál snadný úkol - dorážka do opuštěné branky - 2:3. Ani třetí gól Spartaku ale domácí tým z jeho letargie neprobral. A tak těsně před odchodem do kabin hosté ještě zvýšili svůj náskok. Müller se zakončujícím Černým se jen divili, kolik volného prostoru jim v šestnáctce soupeř znovu nabídl - 2:4.
Bylo jasné, že ve druhém poločase stojí před domácími nelehký úkol. Vyhecovat své spoluhráče se snažil svým atakem brankáře Hnízdila v 51. min. Morstein, ale sražený míč nakonec po chybě gólmana Spartaku skončil vedle jeho branky ... Když za dvě minuty znovu osamocený Černý dokončil svůj hattrick, bylo po zápase - 2:5. Žebráčtí kontrolovali hru a vytvářeli si další příležitosti, které ale, naštěstí pro domácí, zakončovali neúspěšně a mnohdy zbrkle. Obratnější a pohyblivější hosté i tak mysleli pořád na útok a již na konci 56. min. se dočkali zasloužené odměny. Volný Ježdík, sice se štěstím, z území „nikoho" měl dostatek času se zapsat do střelecké listiny - 2:6. Pohled na časomíru, kdy do konce zápasu zbývala ještě více než půlhodina, nevěstil nic dobrého. Zvláště pak, když díry v naivní ofsajdové pasti Čechie využil Vopršál, kterého naštěstí skvěle vychytal Merhout. Hosté měli celou řadu dalších příležitostí, jenže je neposlouchala koncovka. Korigovat výsledek tak mohl pět minut před koncem po střele Patery, kterou Hnízdil vyrazil před sebe, Morstein, ale svůj druhý gól v zápase už nepřidal... Čechie tak poté, co deklasovala Tetín, znovu přistála na zemi a měla by co nejdříve na čtvrteční výsledek a především pak výkon (narozdíl od Hořovic) proti Žebráku zapomenout ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 14. května 2022, kdy se od 17:00 hodin představí v Nižboru (POZOR - sledujte dopravní situaci - objížďky). Přijeďte Čechii opět povzbudit !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Žebrák 2:6 (2:4)
Branky: Havel, Morstein. Rozhodčí: Divílek - Sekerka, Fikrle. ŽK: Morstein, Cimpa. Diváků: 95.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, M. Suchý, J. Odeesho Yaqo (59. M. Stárek), M. Krákora, K. Pecha (D. Spousta), J. Krob (46. V. Cimpa), L. Patera, L. Spurný (80. M. Vlček), T. Frydrych (46. R. Vávra), J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, L. Havlíček, M. Pelc, J. Vlach, P. Milfait.