22232425262728
2930

15. květen 2022 22:29

Zápas v Nižboru zlepšení nepřinesl, Čechie znovu padla

K marodům Čechie po čtvrteční porážce s Žebrákem přibyl brankář Merhout. Do zápasu v Nižboru se mezi tyče postavil Radek Vávra. Po dlouhé době na dobře připraveném trávníku v Nižboru se v úvodních patnácti minutách do šance nedostal ani jeden ze sobotních soupeřů. Po vyrovnané hře otevřeli skóre domácí, když špatně odvrácený centr vrátil do branky pohodlně J. Jiras - 1:0. Po půlhodině hry vystrašil nečekaně Chybu v domácí brance od rohového praporku Odeesho Yaqo, ale míč dopadl pouze na břevno. Hosté měli sice míč častěji pod kontrolou, jenže to byli domácí, kteří byli na rozdíl od nich efektivní. To potvrdila 35. minuta, v níž centr F. Matějky z ostrého úhlu doklepl do opuštěné branky opět J. Jiras - 2:0. Za dvě minuty, k údivu všech, potrestal sudí Nižbor za údajnou „malou" domů. Frydrych se sice trefil krásně, ale zapomněl, že jde o nepřímý kop ...  Snížit se snažil zakrátko Cimpa po Frydrychově centru, ale jeho hlavička byla nepřesná. Ač měl Nový Jáchymov v první půli opticky více ze hry, do kabin odcházeli mnohem spokojenější domácí fotbalisté.
Ve druhém dějství Chybu v brance dokonale zaskočil Spurného lob, ale domácí gólman stačil na poslední chvíli proti slunci srazit míč na roh. Nižbor byl nadále vzhledem k počtu svých šancí produktivní. Střídající Šimáček po centru J. Jirase upravil zblízka hlavou na 3:0. Pak ohrozil branku soupeře na druhé straně po delší době po dravém průniku Morstein, ale brankář Chyba byl pozorný. Následně vylekal centrem od postranní čáry Vávru ve druhé brance domácí Kučera, když míč skončil na břevně. V 63. min. hosté snížili. Přesně mířený trestný kop Frydrycha z 20 m se od pravé tyče odrazil do sítě a jeho gól již platil - 3:1. Tento stav, jak by se slušelo, měl hosty vyprovokovat k mnohem většímu úsilí a snaze o další gólový zásah. Nestalo se. Naopak, Čechie neustále kritizovala výroky rozhodčích a sama se tak připravila o možnost dostat se do herní pohody. Ta byla pro ně v areálu „Za rybníky" na hony vzdálená a nesoustředěnost hráčů hostí na vlastní výkon nahrávala do karet domácím. Ti mohli v 65. min. po rohovém kopu a následném závaru v šestnáctce skórovat hned několikrát, ale gól nedali. Smutnit však domácí nemuseli, povedlo se jim to za pět minut, kdy Šimáček znovu zblízka skóroval - 4:1. Výjimkou z herní beznaděje Novojáchymovských byla akce z 80. minuty. Míč od brankáře Vávry putoval po ose Krákora - Odeesho Yaqo - Spurný až k Morsteinovi, který suverénně zakončil - 4:2. Hosté se po tomto gólu na chvilku zdravě „nadechli" a po přihrávce Havla spálil tutovku Morstein, jehož pokus o metr minul levou tyč Chybovy branky. Na skóre nezměnila nic ani bomba Spurného, kterou Chyba vyrazil na roh a po něm ani hlavička Suchého, jenž zamířila mimo tyče. Pak to ještě zkoušel marně z velké dálky Frydrych, ale také bezúspěšně. Dokonalé hattrickové K.O. po špatně zahraném ofsajd-systému pak Čechii zasadil znovu více než pohodlně Šimáček - 5:2. Čechie tak po 48 hodinách zažila druhou porážku, nutno podotknout, že opět zaslouženou ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 22. května od 17:00 hodin na domácím hřišti proti Zaječovu. Přijďte Čechii povzbudit !!!

Nižbor - ČECHIE Nový Jáchymov 5:2 (2:0)
Branky: Frydrych, Morstein. Rozhodčí: D. Špicl - P. Vlachopulos, Závora. ŽK: Krákora, Suchý, Havel, Frydrych. Diváků: 100.
Sestava: R. Vávra - J. Havel, L. Spurný, M. Suchý, M. Krákora, J. Odeesho Yaqo, K. Pecha, V. Cimpa (67. M. Vlček), L. Patera, T. Frydrych, J. Morstein. Další hráči připravení do hry: J. Novák, T. Cihelka. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Plachý.