22232425262728
2930

23. květen 2022 17:52

"Pod dekou" i napotřetí aneb body urval tentokrát Zaječov

Čechie svým projevem v úvodu utkání dala jasně najevo, že chce odčinit poslední dvě po sobě jdoucí porážky. Úvodní čtvrthodinka zastihla domácí v herní pohodě, jenže se střelecky z dobrých pozic nedokázali prosadit (Vlček, Morstein, Suchý, Frydrych a 2x Patera). Hosté zahrozili vážněji až ve 22. min., kdy M. Ungrovi zkazil radost na brankové čáře brankář Merhout. Fotbalovou lahůdkou byla bomba Cihelky z 38 m, se kterou měl Štěpánek plné ruce práce, ale situaci ustál. Ve 33. min. hry Krákora s Cihelkou nezkrotili na vlastní polovině skákající míč, toho se tak zmocnil M. Ungr a otevřel přesnou střelou skóre zápasu - 0:1. Za další čtyři minuty špatně odkopl míč z vlastní šestnáctky Havel a Kolář trestal jeho minelu pohotovým a hlavně přesným volejem - 0:2.
Také do druhé půle nastoupili Novojáchymovští s odhodláním a vůlí porvat se o výsledek. V 50. min. po přesné a prudké přihrávce Spurného do šestnáctky soupeře ale Morstein na pokutovém „puntíku" míč nezpracoval. To soupeř z kraje okresu byl záhy znovu efektivní. Slalom Šimůnka nedokázal nikdo zastavit, ani jeho zpětnou přihrávku z brankové čáry, a tak před nabíhajícím M. Ungrem stál na hranici malého vápna poměrně snadný úkol - 0:3. Opaření domácí hráči jakoby ani nechtěli tříbrankovému náskoku soupeře uvěřit a zejména v zadních řadách vyráběli další hrubky. V 60. min. je skvělým zákrokem udržel nad vodou Merhout, který likvidoval tutovku Krále. Zaječov byl rázem všude, zatímco domácí nikde. A když se k tomu kupila s ubíhajícím časem i řada nepřesností v jejich podání, jakýkoliv bodový zisk začínal připomínat pomalu, ale jistě, scifi-zázrak ... V 66. min. mohlo být ještě hůře. Cihelka na půlící čáře ztratil míč, jenže Kolář po svém sólu ani nadvakrát nedokázal Merhouta prostřelit. Naděje svitla Čechii po centru Spurného za zadáky soupeře, avšak rozběhnutý Morstein resp. jeho zakončení hlavou tváří v tvář brankáři podtrhlo přetrvávající zmar hráčů v zelených dresech. Až čtvrt hodiny před koncem se domácí konečně prosadili. Frydrychova levačka z 20 m trefila pravou tyč, od níž míč nakonec doputoval až za brankovou čáru - 1:3. Autor gólu už v další minutě s míčem doslova protancoval půl pokutového území soupeře, jenže druhou radost už mu Štěpánek nedopřál a ránu zblízka vyrazil. I tak se Čechie ještě snažila vzepřít nepříznivému vývoji a deset minut před koncem k tomu dostala další ideální příležitost. Kuptii podrazil v pokutovém území nevybíravě Vlčka a následovat nemohlo nic jiného než pokutový kop. Cihelka razantní střelou potvrdil pověst penaltového specialisty a zadělal na drama - 2:3. K vyrovnání byli domácí hodně blízko poté, co Morstein servíroval z brankové čáry centr na Vlčka, který ale stoprocentní šanci zblízka promarnil. Po následném rohu Spurného mohl Vlček u levé tyče složit reparát, ale opět neskóroval. Hosté po vyloučení (Kuptii) v posledních minutách odolávali pouze v deseti hráčích a domácí tlak sílil. V 91. min. Štěpánek vyrazil trestný kop Kroba z 28 m nad břevno a nastavený čas Čechii stále více připomínal známé přísloví „pozdě bycha honit". Když na konci 92. min. vyrobil hrubku Havel a záhy jí potrestal gólově Kolář, o vítězi bylo definitivně rozhodnuto - 2:4. Domácí už pak na nic víc neměli čas ani síly. V posledních vteřinách ještě Merhout pohotovým zákrokem vychytal Brauna a odmítl pachuť „bůra", kterou Čechie stále cítí i ze dvou předešlých vzájemných zápasů z let 2019 resp. 2021. A co víc - čekání Čechie na výhru se Zaječovem tak pomalu ale jistě získává děsivý přívlastek „čtyřicetileté" !!!

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 28. května 2022, kdy se od 17:00 hodin představí v Karlštejně. Přijeďte Čechii opět povzbudit !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Zaječov 2:4 (0:2)
Branky: Frydrych, Cihelka z PK. Rozhodčí: Palek - Palič, Fikrle. ŽK: Havel. Diváků: 100.
Sestava: Z. Merhout - J. Havel, T. Cihelka, M. Suchý, M. Krákora, R. Vávra (61. M. Stárek), L. Patera (61. J. Krob), L. Spurný, M. Vlček, T. Frydrych, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, P. Cihelka, P. Milfait.