22232425262728
2930

06. červen 2022 21:48

Čechii se proti Chyňavě i nadále výsledkově daří, znovu vyhrála

Čechie nevkročila do utkání s Chyňavou zrovna nejlépe. Už v 6. min. se po rohovém kopu v šestnáctce domácích nejlépe zorientoval chyňavský Kliment a pohotově zakončil - 0:1. Hebedova bomba v následující minutě, naštěstí mimo branku, a posléze neúspěšný brejk Z. Steinera pak byly pro zelenočerné dostatečným varováním, aby změnili svůj přístup ke hře... Dobré příležitosti tak byly k vidění i na druhé straně hřiště. Frydrychovu ránu Hosnédl vytáhl ze šibenice na roh. Střela Vávry z 30 m zapadla do náruče hostujícího gólmana, který měl velké štěstí i po chvíli, kdy se neprosadil po levé straně „upalující" Morstein. Domácí začali ovládat hru a soupeř se k míči v některých fázích zápasu dostával jen sporadicky. Po Paterově akci a následné střele Morsteina gólu zabránila až tyč Hosnédlovy branky. Obrovskou šanci po půlhodině hry propásl především Patera, který sám před gólmanem trefil pouze jeho náruč. Chyňava se dlouho nemohla dostat do tempa, až ve 37. min. Hebeda, naštěstí pro domácí, sobecky střílel namísto přihrávky zcela volnému Z. Steinerovi. Zaslouženého vyrovnání se domácí dočkali pět minut před přestávkou. Akci po ose Frydrych - Krob zakončil nekompromisně Morstein a propálil zkušeného Hosnédla - 1:1.
Hned v úvodu druhého dějství přišel zásadní moment pro další vývoj zápasu. Patera byl uvnitř šestnáctky faulován a verdikt sudího byl jasný - penalta. Na Cihelkovu prudkou ránu po zemi neměl Hosnédl nárok - 2:1. Za necelých deset minut domácí přidali gólovou pojistku. K rohovému kopu Kroba se dostal Pecha a podobně jako Kliment a ze stejného místa také skóroval - 3:1. Pak však přišel útlum také do hry Čechie a trvalo dlouhých dvacet minut, než se domácí znovu dostali do herní pohody. Frydrych proti Hosnédlovi nedokázal deset minut před koncem uspět, na opačné straně se zase neprosadil Buncík. Potlesk si pak vysloužila nádherná kombinace domácích čtyři minuty před koncem, do které se zapojila hned šestice hráčů. Radost domácím tak v závěru nemohl zkazit ani neuznaný gól Morsteina, který prý byl ofsajdový... Čechie po vítězství v Karlštejně opět naplno bodovala, znovu zaslouženě.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 11. června 2022, kdy se od 17:00 hodin představí na hřišti vedoucího celku soutěže a to v Neumětelích. Přijeďte Čechii opět povzbudit !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Chyňava 3:1 (1:1)
Branky: Morstein, Cihelka z PK, Pecha. Rozhodčí: J. Špicl - Sekerka, Hájek. ŽK: Morstein, Spurný. Diváků: 130.
Sestava: Z. Merhout - T. Cihelka, M. Suchý, M. Krákora, R. Vávra, K. Pecha, M. Stárek (46. L. Spurný), Patera, J. Krob, T. Frydrych, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, J. Havel, J. Vlach, P. Milfait.