2930

13. červen 2022 16:22

Dobrý výkon - krásné góly - zasloužený bod

Čechie před sobotním duelem marně pátrala v mysli, kdy se jí v Neumětelích herně a především výsledkově naposledy dařilo... Šemíci byli v posledních sezónách pro Novojáchymovské, především při svých záchranářských pracích, často hodně hořkým soustem. Tentokrát jim ale pouhý bod zaručoval postup do krajské I. B třídy.
Domácí tak od začátku evidentně cítili šanci rozhodnout o postupu již v předposledním kole. To potvrdil již na konci 2. minuty hlavičkující Vršecký, jehož pokus ale o centimetry Merhoutovu branku minul. Nebezpečná byla i střela Nového z úhlu, ale ani ta nebyla gólová. Choutky domácího celku tak rozehnal v 17. minutě jejich soupeř. Konkrétně Frydrych, který po nevídaném slalomu přes několik hráčů domácích z půlící čáry až hluboko do jejich šestnáctky otevřel účet zápasu - 0:1. Parádní gól ale domácí tým nijak zvlášť nezaskočil. V dobré šanci sice Frajer Merhouta ve 21. min. ještě nepřekonal, za minutu už ale Šemíci skákali radostí. Hostujícím zadákům, bez jakéhokoliv zajištění, utekl rychlonohý Nový, po jehož kličce vybíhajícímu Merhoutovi už nebylo pochyb, že trefí zívající branku - 1:1. Úspěšný recept proti soupeři uplatnili domácí znovu už za necelých pět minut. Přihrávky „za beky" se tentokrát zmocnil hbitý Kalina a Merhout byl opět bezmocný - 2:1. Oplátkou byl pas Spurného na Morsteina po půlhodině hry, ale kanonýr hostů proti veteránovi Bláhovi v domácí brance neuspěl... Dobrou příležitost pak měl v poslední minutě prvního dějství ještě Vávra, jenže z rohu šestnáctky nasměroval svůj trestný kop vysoko nad.
Rychlý pohyb domácích hráčů činil problémy Čechii i po přestávce. Své by o tom mohl vyprávět Suchý, kterému u postranní čáry zdrhl Nový a požár tak musel hasit až Merhout, který mu skvěle vykryl střelecký úhel. Pak ale přišla 48. minuta a v ní další fotbalová paráda. Spurný po Frydrychově přihrávce poslal balistickou gólovou vizitku na velkém vápně stojícímu Bláhovi až z půlící čáry a vysloužil si právem obdiv i potlesk - 2:2. Od té doby byli domácí očividně zaskočeni a uvědomovali si víc než by bylo zdrávo cennost remízového - postupového bodu. Čechie tak rázem ovládla hru a do konce utkání byla lepším týmem. Strhnout vedení na svoji stranu mohl Patera, kterého na pravé straně uvolnil Morstein, ale prudká sražená střela skončila mimo branku. Pechova střela skončila vzápětí v náruči Bláhy a stav zůstával i nadále remízový. Nakonec vydržel až do závěrečného hvizdu, po kterém mohly vypuknout postupové oslavy domácích a také diskuse v hostujícím týmu, který v Neumětelích tentokrát zanechal sympatický výkon, navíc podtržený dvěma gólovými parádami ...

Své poslední mistrovské utkání letošní sezóny sehraje ČECHIE po dohodě se soupeřem již v sobotu 18. června od 14:00 hodin na domácím hřišti proti Drozdovu. Přijďte Čechii opět povzbudit !!!

Neumětely - ČECHIE Nový Jáchymov 2:2 (2:1)
Branky: Frydrych, Spurný. Rozhodčí: Bidšovský - Palič, Franc. Diváků: 60.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo, M. Suchý, T. Cihelka, M. Krákora, R. Vávra, L. Patera, K. Pecha (87. O. Novák), L. Spurný (85. M. Stárek), T. Frydrych, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait.