22232425262728
2930

20. červen 2022 07:23

Odveta i s úroky základem pro povedenou dokopnou...

Úmorné vedro a v něm také strašidelná vzpomínka na podzimní debakl v Drozdově. Právě to byly, kromě týmového focení před zápasem a pozápasové vydařené dokopné, hlavní znaky sobotního duelu, který završil sezónu 2021-2022. Čechie se rozloučila se sezónou více než famózně a přítomným divákům nabídla bohaté gólové hody.
Přitom zápas samotný nezačal pro domácí vůbec dobře. Jan Volráb na konci páté minuty pohodlně zblízka dorazil zpětnou přihrávku Holovského a soupeř vedl - 0:1. Nový Jáchymov ale pro rychlou odpověď sáhl už do následující minuty. Morsteinovu ránu z úhlu M. Vodička pouze vyrazil a Pecha vrátil míč pohotově a hlavně přesně do sítě - 1:1. V 10. min. Morstein z trestného kopu po faulu na pronikajícího Pateru z hranice šestnáctky ještě branku netrefil, ale vše si vynahradil o pár minut později. Ve 26. min. si nejlepší domácí střelec samostatným únikem z půlící čáry otevřel brankový účet - 2:1. Za pět minut Spurného lob znovu oslovil Morsteina, ten se vysmekl ze sevření V. Vodičky a bez problému opět zavěsil - 3:1. Neuběhla ani minuta a střelou po zemi zadělal na hattrick také Frydrych - 4:1. Domácí zpohodlněli a trest tak přišel prakticky okamžitě. Důkazem toho byl hodně laciný gól zcela volného Holuba  - 4:2. Frydrych minutu před přestávkou nejprve orazítkoval břevno soupeřovy branky, ale v posledních vteřinách první půle se stačil trefit ještě jednou - 5:2.
Druhý poločas domácí okysličili pětinásobným střídáním a nadále byli při střelecké chuti. Kapitán hostí Voráček se v 57. min. stal smutným mužem, když si ukázkovým vlastencem srazil do branky Vlčkovu přihrávku z brankové čáry - 6:2. Fotbalová paráda na straně domácích pak přišla za dalších deset minut. Krob nádherně vysunul Morsteina, ten utekl obráncům a pro Pateru po jeho přihrávce už nebyl problém dorazit míč do odkryté branky - 7:2. Ta další tři minuty kontrovali Drozdovští. Holovský orazítkoval svojí střelou obě tyče a míč se se štěstím nakonec odrazil do Merhoutovy branky - 7:3. Čechie byla i nadále po gólech hladová a průběh poklidného zápasu jí hrál do karet. Odeesho Yaqo vystřelil, Vodička v brance míč vyrazil k Cimpovi a nejzkušenější domácí hráč pohotově zakončil - 8:3. A góly padaly dál. V 77. min. Morstein po přihrávce Frydrycha přiblížil, vzhledem k průběhu,  očekávanou desítku - 9:3. Té se diváci dočkali za šest minut, kdy Frydrychův ukázkový lob zapadl do drozdovské branky - 10:3. Ale ani to domácím nestačilo. V 85. min. si spolu míč několikrát vyměnili Frydrych s Morsteinem a ústřední domácí kanonýr znovu nezaváhal - 11:3. Svůj sezónní účet na čtyřicet gólů pak Morstein vystavil dvě minuty před koncem, kdy skóroval znovu a v utkání již popáté - 12:3.
Čechie tak soupeři v odvetě oplatila výprask i s úroky a celkově může uplynulou sezónu považovat na konečném šestém místě za vydařenou...

Fotbalisté ČECHIE děkují všem svým příznivcům a sponzorům za podporu v sezóně 2021 - 2022 !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Drozdov 12:3 (5:2)
Branky: Morstein 5, Frydrych 3, Pecha, Patera, Cimpa, vlastní. Rozhodčí: Klinger - Ehl, Reiser. Diváků: 75.
Sestava: Z. Merhout - T. Cihelka, M. Suchý (46. V. Cimpa), M. Krákora, R. Vávra (46. J. Odeesho Yaqo), K. Pecha (46. J. Krob), M. Stárek (46. O. Novák), L. Spurný (46. M. Vlček), L. Patera, T. Frydrych, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, M. Pelc, K. Semerák, P. Milfait.