22232425262728
2930

28. srpen 2022 20:06

Čechie zatím s nulou, tentokrát vítězně!

Odčinit potupný debakl z Hořovic, s takovou myšlenkou vstupovala Čechie do prvního domácího zápasu v nové sezóně. Úvodní minuty přinesly vyrovnanou hru s minimem střeleckých příležitostí na obou stranách, a tak první vážnější situace nastala až v 17. minutě. To Pecha uvolnil Kroba a ten donutil brankáře Hejcmana k pohotovému zákroku. Stejný hráč domácích vystrašil vzápětí gólmana soupeře i precizně zahraným rohovým kopem. A Krob byl ústřední postavou i do třetice a to ve 27. minutě. Jeho obávaná levačka vyslala milimetrově přesný centr do šestnáctky, který Spurný prodloužil hlavou mimo dosah brankáře a Čechie vedla - 1:0. Gólem povzbuzený domácí kapitán to zkoušel hned za minutu znovu, ale jeho lob na brankové čáře tentokrát Hejcman zlikvidoval. Hosté odpověděli po půlhodině hry, kdy ale Novákova hlavička z malého vápna mířila přesně do náruče pozorného Merhouta. V dobré příležitosti se v posledních vteřinách první půle ocitl ještě Morstein po přihrávce Odeesho Yaqo, avšak brankáře nepropálil.
Lepší vstup do druhého dějství si domácí snad ani nemohli přát. Trubínští byli myšlenkami zřejmě ještě v kabině, když Spurný bleskurychle autovým vhazováním uvolnil Morsteina, jehož bomba byla nechytatelná - 2:0. Za dalších deset minut jásala Čechie a s ní i početná divácká kulisa znovu. Morstein u postranní čáry uprchl J. Kličkovi, předložil přesnou zpětnou přihrávku z brankové čáry doprostřed šestnáctky, kde míč razantně a nádherně trefil Pecha - 3:0. Očividně zaskočený soupeř vypadl z tempa a domácí zcela ovládli hru. Trubínští navíc v 62. min. přestali hrát pro domnělý ofsajd a Morstein měl na značce pokutového kopu dostatek času i prostoru pro přesné zakončení k levé tyči - 4:0. Na opačné straně se Novákova hlavička v 73. min. jen otřela o pravou tyč domácí branky a to bylo ze strany hostů v Novém Jáchymově všechno ... Podobný únik s míčem jako Morstein předvedl u druhé postranní čáry také Spurný, který si přihrávkou vybral střídajícího Frydrycha, jenž pohodlně zavěsil - 5:0. Další minuty se dohrávaly už jen z povinnosti a v nich se skóre nepohnulo ani po šancích Cimpy či Spurného.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v sobotu 3. září 2022, kdy se od 17:00 hodin představí na hřišti ve Stašově. Přijeďte Čechii opět povzbudit !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - Trubín 5:0 (1:0)
Branky: Morstein 2, Spurný, Pecha, Frydrych. Rozhodčí: Mikláš - Pánek, Pos. ŽK: Krob, Vávra, Krákora. Diváků: 150.
Sestava: Z. Merhout - T. Cihelka, M. Suchý, M. Krákora, J. Odeesho Yaqo (81. O. Pavlišta), K. Pecha, R. Vávra, J. Krob (75. V. Cimpa), L. Spurný, L. Patera (62. T. Frydrych), J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, L. Havlíček, P. Milfait.