22232425262728
2930

04. září 2022 21:23

Předzápasové starosti vyvrátil pohodlný průběh a zasloužená výhra

Fotbalisté Čechie odjížděli do Stašova s nemalými komplikacemi se sestavou (chyběli T. Cihelka, M. Suchý, T. Frydrych, L. Patera, M. Stárek ...), ale s utkáním se vyrovnali velmi dobře.
Až nezvykle snadno v prvním dějství pronikal hostující "gunner" Morstein k brance soupeře, ale ze svých palebných pozic nakonec ukořistil „pouhé" dva zásahy do černého ... Do listiny střelců se útočník Čechie zapsal po třech promarněných pokusech až v 16. minutě, kdy mu ideálně přihrál Vlček - 0:1. Gól střelce očividně nabudil, a tak zkoušel své štěstí dál. Paní Štěstěna mu však komplikovala i nadále střeleckou pověst. Dokladem toho se už brzy stala 25. minuta, kdy Morstein z 16 m bombou rozezvonil pravou tyč Kálalovy branky. Stašov působil dlouho bezradně a do šance se dostal až ve 35. min., kdy ale Merhout Dlouhého průnik bravurně zneškodnil. Nedáš - dostaneš! Gólovou pojistku z protiútoku připravil ideální přihrávkou Morsteinovi v sobotu výborný Pecha - 0:2. Minutu před odchodem do kabin Čechie udeřila potřetí. Morstein se tentokrát zhostil bravurně role nahrávače a Vlček do sítě prudce a přesně dorazil jeho přihrávku z brankové čáry - 0:3.
Druhý poločas byl dlouhé minuty fotbalovou nudou a mohlo se zdát, že domácí jsou s prohrou smířeni... Tento dojem vyvrátil až obětavým zákrokem Cimpa, který svým skluzem v poslední chvíli naštval už už radujícího se Podhorníka. Morsteinova tutovka v 87. minutě už jen dokreslila obraz pro Čechii až nečekaně snadného zápasu...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE znovu na půdě svého soupeře a to v neděli 11. září od 17:00 hodin v Zaječově. Přijeďte Čechii opět povzbudit !!!
V sobotu 10. září 2022 se v areálu ČECHIE hraje 12. ročník Memoriálu Františka Spurného (staré gardy) - začátek v 9 hodin.

Stašov - ČECHIE Nový Jáchymov 0:3 (0:3).
Branky: Morstein 2, Vlček. Rozhodčí: Hájek - Sekerka, Fikrle. ŽK: Krob, Odeesho Yaqo. Diváků: 60.
Sestava: Z. Merhout - J. Odeesho Yaqo (90. L. Patera), L. Spurný, M. Krákora, J. Havel (76. O. Novák), R. Vávra, V. Cimpa, K. Pecha, J. Krob, M. Vlček (89. O. Pavlišta), J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Pelc, M. Plachý.