22232425262728
2930

12. září 2022 07:43

Náplastí na rodící se "bůrovou" tradici pouze Novákova parádní trefa

Přestože desetiminutový úvodní nápor domácích Čechie v Zaječově ustála, během zápasu jen stěží hledala svoji pravou fotbalovou tvář. Znovu nekompletní sestava měla co dělat, aby odolávala o poznání rychlejšímu a dravějšímu soupeři, který navíc vyhrával téměř každý osobní souboj. Merhout v hostující brance se tak rozhodně nenudil a mnohokrát své spoluhráče podržel. Poprvé v 11. minutě, kdy zblízka vyrazil střelu Vurma, za pět minut stejného hráče rozesmutněl znovu a při lobu Brauna a následném odskoku míče mu pomohlo břevno. Čechie poprvé a ojediněle zahrozila až zatočeným rohovým kopem Kroba, který s problémy vyrazil Štěpánek. Po půlhodině hry uvnitř šestnáctky fauloval Spurný a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Ungr - 1:0. Pojistit vedení mohl po chvilce Šimůnek, ale bombou po zemi si na Merhouta nepřišel ... V pořadí druhý rohový kop Kroba řešil Štěpánek rovněž na brankové čáře, a tak poločasový stav vyzněl těsným náskokem pro domácí hráče.
Ti začali lépe také druhé dějství a Merhout už v úvodních vteřinách likvidoval únik Kanky. Také druhou branku přidal Zaječov z pokutového kopu. Po faulu Krákory byl úspěšným exekutorem znovu Ungr - 2:0 /53´/. Paterova prudká střela neměla následně správnou výšku, a tak udeřil opět soupeř. Merhout tentokrát nejistě opustil malé vápno, Kolář tak byl u míče dříve a nasměroval ho do opuštěné branky - 3:0 /71´/. Čechie snížila po chvilce a gól to byl opravdu výstavní. O. Novák se na rohu šestnáctky do míče opřel s takovou razancí a přesností, že byl Štěpánek bez nároku a dráhu střely do levé šibenice jen smutně sledoval - 3:1 /72´/. Jakkoliv se mohlo zdát, že tato branka hosty vyburcuje k dalším atakům na branku soupeře, opak byl pravdou. Na opačné straně nejprve doslova zavraždil šanci rychlonohý Kanka. Pak před brankářem Merhoutem provokoval dlouho střídající Velvarský, až byl nakonec úspěšný a vrácený míč do pokutového území umístil přímo pod břevno - 4:1 /84´/. Konečnou podobu dal výsledku v samotném závěru z vlastní poloviny prchající Braun, který své sólo bez problémů proměnil - 5:1 /87´/.
Čechie tak bude muset na případný bodový zisk se Zaječovem, po několikaletém půstu, čekat minimálně do jara. Nedělní výsledek pak navíc nahrává dojmu, že se v Zaječově začala rodit pro Čechii hodně nepříjemná „bůrová" tradice...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 18. září od 16:30 hodin na domácím hřišti proti Tetínu. Přijďte Čechii opět povzbudit !!!

Zaječov - ČECHIE Nový Jáchymov 5:1 (1:0).
Branka: O. Novák. Rozhodčí: Bartoš - Reiser, Závora. ŽK: Krob, Pavlišta, Odeesho Yaqo, Suchý. Diváků: 60.
Sestava: Z. Merhout - O. Novák (83. J. Novák), L. Spurný, M. Suchý, M. Krákora, R. Vávra, J. Odeesho Yaqo, J. Krob, O. Pavlišta, L. Patera, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Pelc, M. Plachý.