22232425262728
2930

17. říjen 2022 18:25

Nedělním tříbodovým hrdinou Suchý

Čechie /opět proti „o generaci" mladšímu soupeři/ zachytila úvod utkání a co víc, sama si naopak dokázala vypracovat ideální střelecké příležitosti. A nebylo jich málo ... Již ve 4. min. promarnil stoprocentní gólovku Vlček, který se v šestnáctce soupeře sice ideálně uvolnil, ale na gólmana Ježdíka zblízka nevyzrál! Nejstarší hráč domácích byl při chuti, ale neměl v neděli správně seřízenou mušku. Další jeho rána na začátku 6. min. letěla nad branku, bombu z 23 m ve 12. min. Ježdík s námahou vyrazil a dobíhající Patera, bohužel, dorážku do sítě neusměrnil ... A tak se o slovo přihlásil také soupeř, který zúročil hned svoji první útočnou akci. Po levém křídle unikl nikým neatakovaný ani nestíhaný Štefan a proti Merhoutovi zkušeně zakončil - 0:1. Hra se poté vyrovnala a berounská rezerva začínala mít opticky navrch. Po půlhodině hry Merhout likvidoval dobře mířenou střelu Šikanedra. Další minuty přinesly více boje než fotbalové krásy, až se pět minut před přestávkou v dobré pozici ocitl Pecha, jenže střelou z otočky na penaltovém puntíku našel jen připraveného Ježdíka.
Vstup do druhého dějství se Čechii vydařil mnohem lépe. Po faulu na Morsteina zacentroval před branku soupeře Spurný a Suchý poslal hlavou míč k levé tyči soupeřovy branky - 1:1. Berounští opláceli dvěma střeleckými pokusy Komendy, ty však byly nepřesné. Velkou příležitost soupeře pak likvidoval Merhout po průniku Bednárika, kdy jeho pokus vyrazil na roh. Hodně vzruchu přinesla 76. min. po dalším Bednárikově průniku a zákroku Suchého, který sudí po poradě se svým kolegou k berounské nespokojenosti přehodnotil a záhy se začal hrát karetní mariáš ... Oba soupeři, více než na obranu, mysleli na útok, a tak ve hře zůstávaly i nadále všechny tři možnosti ... Blízko gólu byl dalekonosný lob Spurného z 45 m, jenže míč z kopačky domácího kapitána jen o centimetry zapadl nad břevno opuštěné Ježdíkovy branky. Naproti tomu hosté se nadále marně snažili dobýt pokutové území svého soupeře, který dravosti mladých berounských hráčů úspěšně a obětavě odolával. Paní Štěstěna se tak zjevila na druhé straně hrací plochy, již v nastaveném čase. Skvěle zahraný rohový kop Paterou si opět našel hlavu Suchého a ten se tak mohl za jásotu svých spoluhráčů stát nedělním hrdinou - 2:1.

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE na hřišti soupeře a to v neděli 23. října 2022, kdy se od 15:30 hodin představí v Hudlicích. Přijeďte Čechii opět povzbudit !!!

ČECHIE Nový Jáchymov - ČL-U Beroun B 2:1 (0:1)
Branky: Suchý 2. Rozhodčí: J. Špicl - Bidšovský, Závora. ŽK: Pecha, Patera. Diváků: 120.
Sestava: Z. Merhout - T. Cihelka (75. J. Odeesho Yaqo), M. Suchý, M. Krákora, O. Pavlišta, O. Novák (79. J. Novák), K. Pecha, L. Patera, M. Vlček (92. D. Adam), L. Spurný, J. Morstein. Realizační tým: M. Rosenbaum, M. Plachý, T. Frydrych, M. Pelc, L. Havlíček.

e-mail: p.milfait@atlas.cz