22232425262728
2930

24. říjen 2022 17:11

Derby v Hudlicích bez vítěze, Čechie má další bod!

Když Merhout v brance Čechie už v 10. min. skvěle vychytal Sklenáře ml., atraktivní derby mohlo psát první gólovou šanci. Domácí byli v úvodu pohyblivějším týmem, který šel také brzy do vedení. Běžela 16. min. a Sklenář tentokrát mířil už přesně - 1:0. Čechie oplácela parádním lobem Kroba, který převzal Morstein, po krátkém sprintu ale na pozorného Juppu v domácí brance nevyzrál. Domácí příznivci už už jásali na konci 20. min., jenže Vostárek na malém vápně na míč nedosáhl. Na opačné straně vzbudil rozruch Paterův centr od rohového praporku, který přistál na břevně hudlické branky. Branková konstrukce sehrála roli také u druhé branky. Sklenář po přihrávce Vostárka unikl a z hranice šestnáctky trefil levou tyč Merhoutovy svatyně. Běžela 37. min., když hostující kapitán Spurný ideálně vyslal na zteč Morsteina, tomu ale střela ve velkém vápně vůbec nesedla ... V poslední minutě první půle se zaskvěl nádherným nákopem Krob, který zase vyslal do sóla Spurného, jehož za cenu faulu a žluté karty srazil těsně za hranicí šestnáctky gólman Juppa. V tu chvíli už domácí příznivci tušili, že je zle, když se k zahrání trestného kopu blížil Krob. Ten se také trefil parádně pod břevno a první poločas tak mohl skončit remízou 1:1.
Druhé dějství začali znovu lépe domácí. Merhout tak musel prokázat svůj postřeh po brejku Kačírka. Štěstí pak měl hostující gólman po akci Markvarta, kterou hbitý domácí záložník zakončoval těsně vedle poloprázdné branky. Oba aktéři pak zakrátko svedli kuriózní souboj až u postranní čáry, kde Merhout musel míč v poslední chvíli hlavičkovat do autu ... Po hodině hry zase Spurný z brankové čáry vyhlavičkoval ránu Forejta a remízový stav nadále doslova přežíval ... Hodně blízko gólu byli také hosté. Merhoutův dlouhý výkop se stal kořistí Morsteina, který pohotově vypálil, ale radost mu zkazil perfektním zákrokem Juppa. V 67. min. pomohla Merhoutovi pro změnu pravá tyč po sraženém centru T. Bergmana. Překlopit misky vah na svoji stranu chtěli oba soupeři, a tak byla na tahu opět Čechie. Paterův nebezpečný centr od postranní čáry byl výzvou, ale nabíhajícímu Spurnému k hlavičkování na malém vápně scházely pověstné centimetry ... Šance tak znovu přišla a měli ji domácí. Merhout ale Sklenářovi druhou radost v zápase nedopřál a opět výborně zasáhl. Poslední příležitost změnit nerozhodný stav měla Čechie. Morstein po levé straně unikl, jenže Juppa se po jeho přízemní střele rovněž vyznamenal.
Napínavé derby před početnou diváckou kulisou tak nakonec skončilo poločasovým výsledkem, přičemž získat dva body navíc či jeden bod ztratit mohli oba nedělní soupeři ...

Své další mistrovské utkání sehraje ČECHIE v neděli 30. října od 14:30 hodin na domácím hřišti proti týmu SK Cembrit Beroun - Závodí. Přijďte Čechii opět povzbudit !!!

Hudlice - ČECHIE Nový Jáchymov 1:1 (1:1).
Branka: Krob. Rozhodčí: Divílek - Vodička, Franc. ŽK: O. Novák, Krob, Spurný, J. Novák, Pecha. Diváků: 210.
Sestava: Z. Merhout - O. Pavlišta, M. Suchý, M. Krákora, J. Novák, L. Patera, J. Krob, K. Pecha, O. Novák (75. D. Adam), L. Spurný, J. Morstein. Další hráči připravení do hry: L. Havlíček, M. Plachý. Realizační tým: M. Rosenbaum, P. Milfait, M. Pelc, M. Plachý, T. Cihelka, T. Frydrych.

e-mail: p.milfait@atlas.cz